Program festiwalu

Pobierz program w PDF

 

XI FESTIWAL Koncerty Urodzinowe Chopina w 210. rocznicę urodzin kompozytora

22 lutego – 1 marca 2020 roku

Nowy Świat Muzyki, Warszawa, ul. Nowy Świat 63

22.02 Noc Chopina

 

23.02 Nowy Świat Muzyki

13:30 – Chopinowski Bal Karnawałowy: Teatr Maskarada, prowadzenie: Justyna Gumienna

19:00 – recital fortepianowy: Marek Bracha

20:20 – koncert multimedialny „I like Moniuszko”: Agnieszka Kadłubowska (sopran), Szymon Telecki (skrzypce), Agnieszka Kiljan (wiolonczela), Eugenia Kwon-Kominek (fortepian), Jolanta Szyndler-Linette (instrumenty perkusyjne)

24.02 Nowy Świat Muzyki

18:00  – warsztaty z udziałem publiczności „Feeling the piano”: Daniel De Clerck (Belgia)

19:00 – koncert chopinowski: Haager-Kalmykov Duo (fortepian, wiolonczela)

20:20 – Cup of Time na Urodziny Chopina: Agnieszka Cypryk (skrzypce), Ryszard Borowski (flet), Krzysztof Lenczowski (wiolonczela), Rafał Grząka (akordeon)

 

25.02 Nowy Świat Muzyki

18:00 – recital fortepianowy: Iulia Marin (Rumunia)

19:00 – recital fortepianowy: Lidia Grychtołówna

20:20 – recital słowno-muzyczny pt. Muzyka binarna, „Opowiadania Bizarne”: Maria Marquez Torres (fortepian), Jarosław Boberek (słowo)

  

26.02 Nowy Świat Muzyki

18:00 – recital fortepianowy: Joanna Goranko

19:00 – recital fortepianowy: Karolina Nadolska

20:20 – koncert jazzowy: Andrzej Jagodziński (fortepian), Agnieszka Wilczyńska (wokal)

 

27.02 Nowy Świat Muzyki

17:00  –  Giacomo Orefice, opera „Chopin”: Yuliya Levyuk (sopran), Artur Chmara (fortepian)

18:00 – koncert kameralny: Kwintet Classic; Kaori Okuzumi (fortepian), Piotr Cegielski (skrzypce), Marek Iwański (altówka), Robert Putowski (wiolonczela), Jerzy Cembrzyński (kontrabas)

19:00 – recital fortepianowy kandydata do XVI Konkursu Chopinowskiego: Anna Hajduk-Rynkowicz

20:20 – spektakl muzyczny Chopin i Poświatowska: Thuy Melissa Dao (świat Chopina) i Karolina Brzezińska (świat Poświatowskiej)

 

28.02 Nowy Świat Muzyki

17:00 –  recital fortepianowy: Herman Pellbäck (Szwecja)

18:00 – koncert kameralny: Kaja Kosowska (fortepian), Krzysztof Woźniczko (altówka)

19:00 – recital fortepianowy kandydata do XVI Konkursu Chopinowskiego: Adam Goździewski

20:20 – potańcówka: Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta

 

29.02 Nowy Świat Muzyki

18:00 – koncert na 4 ręce: Maurizio Moretti (fortepian), Anna Hajduk-Rynkowicz (fortepian)

19:00 – recital fortepianowy kandydata do XVI Konkursu Chopinowskiego: Toshiki Ishii

20:00 – recital fortepianowy kandydata do XVI Konkursu Chopinowskiego: Dominik Stępiński

21:00 – potańcówka: Orkiestra Taneczna Bonanza

 

01.03 Nowy Świat Muzyki

13:30 – chopinowskie warsztaty dla dzieci: Teatr Maskarada; prowadzenie: Justyna Gumienna

Maraton recitali chopinowskich:

14:45 – Joanna Maja Jasnowska

15:00 – Braulio Alcaraz

15:30 – Kamil Borkowski

16:00 – Jerzy Sznajder (bas), Gabriela Machowska (fortepian)

16:30 – Dominika Szlezynger

17:00 – Stefan Walczykiewicz

17:30 – Weronika Chodakowska

18:00 – Mischa Kozłowski

19:00 – koncert finałowy: Włodek Pawlik – Chopin inspiration

20:20  – after party / scena otwarta: Chopin, hip-hop i inne