Program XIII festiwalu

XIII Festiwal Urodzinowy Fryderyka Chopina

22 lutego – 1 marca 2022

Nowy Świat Muzyki (ul. Nowy Swiat 63, Warszawa)

BILETY dostępne na ebilet.pl

bezpłatny stream na Facebooku Koncerty Urodzinowe Chopina i na kanale YouTube

 

Program:

22.02, godz. 18.00-19.00

Danae Eleni & Aleksandra Bobrowska – recital wokalny

W programie: W. A. Mozart, J. S. Bach, V. Bellini, F. Liszt, B. Britten, G. Lambelet, I. Wieniawska (Poldowski)

 

22.02, godz. 19.00-21.00

Ballady i romanse oraz recital chopinowski Kondrada Skolarskiego

Wieczór muzyki i literatury, łączący Ballady i romanse Adama Mickiewicza z Balladami oraz wybranymi utworami Fryderyka Chopina

 

23.02, godz. 18.30-19.30

Onutė Gražinytė – recital fortepianowy

W programie: J. Haydn, A. Scriabin, M.K. Čiurlionis, O. Messiaen, M. Musorgski

 

23.02, godz. 20.00-21.00

Alberto Ferro – recital fortepianowy

W programie: F. Chopin, I. Albéniz, S. Prokofiev

 

24.02, godz. 18.30-19.20

Nasta Niakrasava – recital „Moc głosu. Głos kobiety”

 

24.02, godz. 20.00-21.00

Olga Pasiecznik & Natalia Pasiecznik  – koncert kameralny

W programie m.in. F. Chopin, M. Łysenko, K. Stecenko, J. Stepowyj, W. Kosenko, W. Sylwestrow

 

25.02, godz. 18.30-19.30

María Márquez Torres – recital fortepianowy

W programie: M. de Falla, I. Albéniz, E. Lecuona, E. Granados

 

25.02, godz. 20.00-21.00

Hélène Tysman – recital fortepianowy

W programie: J. S. Bach, F. Chopin, M. Ravel

 

25.02, godz. 21.30-22.30

Sarnecki — Kądziela — Jung

W programie: mPhasis Jana Przegendzy, Tonnetz Jakuba Junga , Layers Wojciecha Glądysa

 

26.02, godz. 17.00-18.00

Sebastiano Brusco – recital fortepianowy

W programie: R. Schumann, F. Chopin, F. Schubert, M. Ravel

 

26.02, godz. 18.30-19.30

Peter Jablonski – recital fortepianowy

Przepraszamy za zmianę w programie wynikającą z kwarantanny jednego z muzyków tria.

Wystąpi z koncertem solowym Peter Jablonski

W programie:

Alexey Stanchinsky, 4 Preludes
Scriabin, Piano Sonata No 9, ‘Black Mass’
Grażyna Bacewicz Piano Sonata No 2
Copland/Bernstein El Salon Mexico

 

26.02, godz. 20.00-21.20

Martín García García – recital fortepianowy

W programie: J. S. Bach, F. Chopin, F. Liszt

 

26.02, godz. 21.30-24.30

Maraton Nokturnowy (wstęp wolny)

21.30 Stefan Walczykiewicz

22.00 Aida Saco

22.30 Wojciech Kruczek

23.00 Alessandro Mezzorani

23.30 Toshiki Ishii

24.00 Anna Hajduk-Rynkowicz

 

27.02, godz. 17.00-18.00

Aleksandra Bobrowska – recital fortepianowy

W programie: F. Chopin

 

27.02, godz. 18.30-19.30

Salome Chitaia – recital fortepianowy

W programie: F. Chopin, M. Ravel, F. Liszt, M. Davitashvili

 

27.02, godz. 20.00-21.00

Emanuil Ivanov – recital fortepianowy

W programie: J. P. Rameau, C. Debussy, F. Liszt, F. Chopin

 

28.02, godz. 18.30-19.30

Marta Menezes –  recital fortepianowy

W programie: L. van Beethoven, A. Fragoso,  J. Vianna da Motta,  F. Chopin

 

28.02, godz. 20.00-21.00

Dominika Przech & Adam Goździewski – koncert kameralny

W programie: W. A. Mozart, I. J.  Paderewski, K.  Szymanowski

 

1.03, godz. 18.00-18.50

Stefan Rus – recital fortepianowy

W programie: F. Chopin, G. Enescu

 

1.03, godz. 19.00-21.00

Ballady i romanse oraz recital chopinowski Mischy Kozłowskiego

Wieczór muzyki i literatury, łączący Ballady i romanse Adama Mickiewicza z Balladami oraz wybranymi utworami Fryderyka Chopina

 

1.03, godz. 21.30-23.00

Grażyna Auguścik & Jarosław Bester – koncert

Program koncertu stanowi fuzję tradycji muzyki jazzowej, awangardowej, folkowej, nie zabraknie w nim również motywów zaczerpniętych z twórczości C