Noc Chopina: miejsca

Festiwal poetycko-muzyczny Noc Chopina odbędzie się równolegle na pięciu scenach. Wszystkie są położone w niewielkiej odległości od siebie. Najbardziej odległe dzieli 10-minutowy spacer.

Zapraszamy do zapoznania się z listą festiwalowych scen, podajemy je w kolejności z północy na południe:

 

1. kościół Wizytek, ul. Krakowskie Przedmieście 34

2. Bazylika Świętego Krzyża, ul. Krakowskie Przedmieście 3

3. Pałac Staszica, ul. Nowy Świat 72

4. Nowy Świat Muzyki, ul. Nowy Świat 63

5. Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 25

 

Noc Chopina to nie tylko festiwal poetycko-muzyczny. Do inicjatywy zaczęły się przyłączać kolejne miejsca…. co z tego wynikło? Koncert na nartach i Chopin na Dworcu Centralnym o 15:00. Kościół Św. Krzyża o 18:00. A od 19:30 koncerty w kolejnych 9 punktach Warszawy!!!

 Pierwszy raz w historii Warszawy wydarzy się taka noc. „Noc Chopina ma potencjał by stać się wielkim, a może największym dorocznym wydarzeniem muzycznym Warszawy” – słowa entuzjasty pomysłu.
 
22.02 chopinowskim tonom nie będzie końca. Wyjdźmy na ulice, nie dając się zimie i świętujmy urodziny Fryderyka! Zajrzyjmy w zakamarki Kościoła Wizytek, Piwnicy Kurylewiczów, Nowego Świata Muzyki i pozostałych chopinowskich przestrzeni! Wysłuchajmy Olgierda Łukaszewicza czytającego norwidowski Fortepian Szopena. Zobaczmy jak ważne dla Warszawy jest dzieło Fryderyka.