Trio fortepianowe

Szymon Kałużny – skrzypce
Marlena Ostrowska – klarnet
Andrzej Giermakowski - fortepian

PROGRAM
Darius Milhaud – Suita na skrzypce, klarnet i fortepian op. 157b
Aram Chaczaturian – Trio na klarnet, skrzypce i fortepian

Trio tworzą studenci Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Połączyły ich nie tylko studia w tym samym miejscu, lecz także zbieżność temperamentów i upodobań muzycznych. Marlena Ostrowska i Andrzej Giermakowski współpracują ze sobą jako duet już od 2012 roku. W 2016 roku muzycy założyli trio wraz z Szymonem Kałużnym, a w 2017 rozpoczęli wspólną działalność koncertową. Trio pracuje obecnie pod kierunkiem Katarzyny Makal-Żmudy oraz Andrzeja Kordykiewicza.

Marlena Ostrowska

Szymon Kałużny – student skrzypiec w klasie Andrzeja Kordykiewicza. Ukończył z wyróżnieniem ZPOSM nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie. Uczestniczył w wielu międzynarodowych kursach mistrzowskich, m.in. u Włodzimierza Promińskiego i Christiana Danowicza. Regularnie koncertuje jako solista i kameralista. Ma na swoim koncie występy krajowe oraz zagraniczne (Szwajcaria, Belgia, Niemcy). Od 2016 roku jest także muzykiem Filharmonii Pijanej Sypialni, gdzie pełni funkcję lidera drugich skrzypiec.

Marlena Ostrowska – studentka klarnetu w klasie Wojciecha Mrozka. Ukończyła z wyróżnieniem PSM II stopnia w ZSM im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku w klasie Grzegorza Puchalskiego. Uczestniczyła także w wielu konsultacjach i kursach mistrzowskich i pracowała pod kierunkiem takich klarnecistów jak: Karel Dohnal, Igor Františák, Gabor Varga, Jorge Montilla, Andrea Loss, Arkadiusz Adamski, Andrzej Janicki, Jan Jakub Bokun, Artur Pachlewski, Dorota Żołnacz, Mirosław Pokrzywiński, Beniamin Przeździęk, Wojciech Dunaj. Występuje jako solistka i kameralistka zarówno w kraju, jak i za granicą. Od 2009 roku gra także w Zespole Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone”, z którym koncertowała m.in. w Hiszpanii, Serbii, Macedonii, Turcji oraz na Litwie.

Andrzej Giermakowski

Andrzej Giermakowski – student fortepianu. Ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie w klasie Pawła Skrzypka oraz PSM II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Joanny Kurpiowskiej. Brał udział w licznych kursach pianistycznych, pracował m.in. pod kierunkiem Czesława Stańczyka, Andrzeja Artykiewicza, Aleksieja Sokołowa, Adama Podreza, Przemysława Lechowskiego, Sławomira Dobrzańskiego, Joanny Brzezińskiej-Maurer, Alberta Bertino i Katarzyny Makal-Żmudy. Regularnie występuje zarówno w roli solisty, jak i kameralisty. Jego zainteresowania obejmują przede wszystkim utwory rzadko wykonywane, szczególnie z zakresu muzyki XX wieku.