Robert Maciejowski

Program:
J.S.Bach Toccata c moll- BWV 911
L.v.Beethoven Sonata op. 109
F.Chopin-Mazurek op. 59 Nr. 2
F.Chopin-Etiuda e moll op 25 nr 5
F.Chopin-Etiuda a moll op 25 nr 11
F.Chopin-Ballada f moll op 52
Debussy-Preludium Sztuczne Ognie-Feux d'artifice

Robert Maciejowski fortepian
Edukację artystyczną rozpoczął w wieku 7 lat w tarnowskiej OSM I st. ,w klasie fortepianu Teresy Jarosz. Obecnie, od pięciu lat kształci się u prof. Mirosława Herbowskiego / z Akademii Muzycznej w Krakowie/, zdobywając szlify pianistyczne jako uczeń OSM II st. przy Zespole Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Tarnowie. Pasją jego życia stała się muzyka. Szczególnie ukochał sobie grę na fortepianie i na tym polu osiąga sukcesy jak i wysokie lokaty oraz wyróżnienia za mistrzostwo i oryginalną interpretację utworów.

W tym roku /2016/ otrzymał stypendium Morningside Music Bridge z Kanady /Calgary/ i MKiDz N. Został wybrany podczas przesłuchań w Warszawie-MKiDzN i Mount Royal University Conservatory do udziału w Kursie MMB w Pekinie w dniach 2-31 lipiec 2016 r., pracując w Central Conservatory of Music â Middle School w Pekinie pod kierunkiem wybitnych pedagogów-pianistów i koncertując jako solista i kameralista. Swoje umiejętności doskonalił biorąc udział w warsztatach i w kursach mistrzowskich, pod kierunkiem znakomitych jak i wybitnych pedagogów: K. Popowej-Zydroń, A. Jasińskiego, K. Jabłońskiego, W. Świtały, J. Stompla, I. Rumiancewej, W. Wojtala, V. Nosiny, A. Orłowieckiego, D. Yoffe, A. Tatarskiego, B.Bermana, U. Bartkiewicz, M. Sobuli, Z. Poulechowej i S. Drzewieckiego. Uczestniczył w Międzynarodowym Forum Pianistycznym " Bieszczady bez granic" /2011 i 2012 r./, w Międzynarodowym Mistrzowskim Kursie Pianistycznym we Wrocławiu / 2011,2012/, w Festiwalu Chopinowskie Interpretacje Młodych w Żychlinie-listopad 2015 r.,w Festiwalu Paderewskiego w Passo Robles w Kalifornii, w Warszawskich Międzynarodowych Kursach Mistrzowskich im. Macieja Paderewskiego (2011, 2012, 2014/ oraz w wielu innych muzycznych festiwalach.

Jest półfinalistą Konkursu Młody Muzyk Roku 2014, organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego / MKiDzN/ oraz TVP Kultura. Projekt jest spektakularną akcją medialną promującą młode talenty, uczniów średnich szkół muzycznych w Polsce.Występował w 2010 r. w programie TV "Chopin inspiruje" z W. Malickim.

Od 2010 r. systematycznie bierze udział w wielu konkursach i przesłuchaniach, zdobywając nagrody i wyróżnienia, będąc laureatem wielu krajowych i zagranicznych konkursów pianistycznych, m.in.: I nagroda w Międzynarodowym Podkarpackim Konkursie Chopinowskim w Rzeszowie (2010, 2012 i nagroda specjalna za najlepsze wykonanie walca), I nagroda i nagroda specjalna za utwór F. Chopina na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. H. Czerny-Stefańskiej w Płocku /2012/, I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. I.J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim oraz nagroda specjalną za najlepsze wykonanie utworu Paderewskiego (2011), I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz w Jaśle (2010, 2011,2013, 2014, 2016 ) oraz Grand Prix i I miejsce w 2015 r., I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym w Słupcy /2013 r./, II miejsce w IIOgólnopolskim Konkursie Pianistycznym Muzyki Polskiej w Skierniewicach / 2013/, II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym w Żaganiu / 2014 /,IIImiejsce w Ogólnopolskim Konkursie ”Od Bacha do Szymanowskiego” w Warszawie /2015/, II miejsce w XIX Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie /2016 /, I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Godowskiego w Warszawie /2014 /,I nagroda Ogólnopolskiego Konkursu EPTA - w Krakowie marzec 2015 r.

Uwielbienie muzyki inspiruje go i motywuje do ciągłego doskonalenia swoich umiejętności i prezentowania ich na rozmaitych kursach jak i konkursach pianistycznych, gdzie otrzymuje tytuł laureata. Doświadczenie estradowe ukształtowało w nim muzyczny smak i szersze zainteresowania artystyczno-interpretacyjne. Dzięki temu bierze udział też w wielu konkursach międzynarodowych. Do jego największych osiągnięć za granicą należą: I miejsce w Peter Toperczer International Piano Competition Kosice/ 2013 /, I miejsce w 13 Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Zgorzelcu/Goerlitz / -Internationale Klavierwettbewerb, nagroda za najwyższą punktacje w gr. IV, nagroda specjalna za najlepszą interpretację utworu F. Chopina i nagroda specjalna za najlepszą interpretację utworu klasycznego, II miejsce w XXI International Fryderyk Chopin Piano Competition for Children and Youth Szafarnia /2011,2013 /, II miejsce i srebrny certyfikat na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Chopin Golden Ring 2013 w Słowenii /2013 /, I miejsce we Włoszech, w XXVI Konkursie Pianistycznym w Barlettcie / 2016/.

W listopadzie 2011 r. uczestniczył w warsztatach z Markiem Żebrowskim - pianistą, kompozytorem, Dyrektorem Instytutu Muzyki Polskiej w Los Angeles (laureatem nagrody Telewizji Polonia za upowszechnianie kultury polskiej za granicą - IV 2012 r.), który zaprosił go do udziału w Festiwalu im I. J. Paderewskiego w Paso Robles (California-USA) , w listopadzie 2012 r. Jednocześnie brał udział w warsztatach polsko-amerykańskich, które odbyły się w czerwcu 2011 r. w Kąśnej Dolnej przy współpracy Centrum Paderewskiego oraz tarnowskiej Szkoły Muzycznej, a także w 2016 r. z Prof. A.Jasińskim i w 2013 r. z K. Jabłońskim w Dworku Paderewskiego. Jest laureatem prestiżowych stypendiów i nagród, m.in.: stypendium za wybitne osiągnięcia artystyczne Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku szkolnym 2013/2014, 2014/2015 i 2015/2016; a także laureatem XI edycji programu stypendialnego „Młoda Polska” z MKiDzN w 2014 r., od 2011 roku stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci obejmującego opieką wybitnie zdolnych, młodych ludzi, pięciokrotnie Stypendystą małopolskiej Fundacji Sapere Auso w latach 2011-2016, podopiecznym Fundacji Pro Musica Bona z Krakowa, jak i siedmiokrotnie, co roku Stypendystą za osiągnięcia artystyczne nagrody Prezydenta miasta Tarnowa. Koncertował w tarnowskim teatrze / mistrzowski recital- sierpień 2015 r./, w Muzeum Chopina przy wsparciu NIFC / marzec 2016 r./, wielokrotnie w dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie, w Mazowieckim Centrum Kultury w Warszawie, w Busko Zdrój, w Tuchowie, w Wiedniu, Niemczech, w domu Prof. Elżbiety Stefańskiej, w Żychlinie, jak i w wielu miejscach w kraju i za granicą.