Pieśni Pauline Viardot

Anna Hajduk - fortepian
Marcelina Sankowska - flet

Anna Hajduk urodziła się w 1990 roku w Katowicach. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, który ukończyła z wyróżnieniem, w klasie fortepianu prof. Jerzego Romaniuka i dr. Ramiro Sanjinesa. W 2014 roku przebywała na stypendium Erasmus w Universität für Musik und darstellende Kunst w  Wiedniu, studiując pod kierunkiem prof. Christophera Hinterhubera. Obecnie ukończyła podyplomowe studia pianistyczne w prestiżowej uczelni Schola Cantorum w Paryżu, w mistrzowskiej klasie prof. Maurizio Morettiego.  
Anna Hajduk jest laureatką polskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in.: III Nagroda na I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Wirtuozów im. L. Godowskiego w Warszawie ( 2013), I Nagroda na XIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Łomiankach (2013), I Nagroda na III Ogólnopolskim Forum dla Młodych Instrumentalistów w Rybniku (2009). Była także finalistką III Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Villa de Xabia w Hiszpanii (2015). Wraz ze swoim triem Olympus Mons zdobyła w 201 roku I Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie „Grand Prize Virtuoso” w Salzburgu.
    Brała udział w mistrzowskich kursach pianistycznych w kraju i za granicą, szkoląc swój warsztat pod okiem m.in. Andrzeja Jasińskiego, Katarzyny Popowej-Zydroń, Michaiła Woskriesjeńskiego, Maurizia Morettiego, Jose Gagliardo.
  Regularnie koncertuje na polskich estradach, specjalizując się głównie w repertuarze chopinowskim i współczesnym. W styczniu br. wystąpiła jako solistka z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus na koncercie kompozytorskim w Studiu Koncertowym S1 Polskiego Radia, a w lutym br. dokonała prawykonania Sonaty fortepianowej prof. Edwarda Sielickiego na koncercie monograficznym „Muzyka dwóch generacji Sielickich w 100-lecie urodzin Ryszarda Sielickiego”. Jako solistka i kameralistka współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie. Występowała z recitalami m.in. w Łazienkach Królewskich, Muzeum F. Chopina w Warszawie, w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, Kordergardzie oraz na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie. Koncertowała także wielokrotnie na Śląsku, ostatnio występując z Koncertem f-moll F. Chopina, wraz ze Śląską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Roberta Kabary oraz na koncercie urodzinowym F. Chopina, wykonując recital z Maurizio Morettim. Wzięła także udział w warszawskiej VII edycji festiwalu z okazji urodzin Fryderyka Chopina.  
Jest stypendystką Prezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz wielokrotną stypendystką Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej dla najzdolniejszych uczniów i studentów. Za swoje osiągnięcia otrzymała także kilkakrotnie Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. W 2012 roku została uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej za całokształt twórczości artystycznej.

Marcelina Sankowska - urodziła się 28.10.1980 r. w Poznaniu. Ukończyła Akademię Muzyczną im. F. Chopina w klasie Prof. Elżbiety Gajewskiej - Gadziny w 2004 r. oraz śpiew solowy w klasie Prof. Grażyny Jędras w PSM im. Józefa Elsnera, który wciąż rozwija, obecnie pod kierunkiem Olgi Pasiecznik. Była stypendystką Stiftung fur Internationale Meisterkurse Fur Music Zurich, Deutcher Musikrat oraz Gustav Mahler Jugendorchester, z którą odbyła międzynarodowe tournee w 2004 r. pod batutą Ivana Fischera.
Współpracowała z wieloma polskimi orkiestrami (m.in. Filharmonia Narodowa, Sinfonia Varsovia, Nowa Orkiestra Kameralna, Polska Orkiestra Radiowa), zespołami kameralnymi (Kwartet Wilanów, Camerata Vistula) oraz wybitnymi muzykami (Emma Kirkby, Christopher Hogwood).
Przez wiele sezonów występowała jako solistka i kameralistka w cyklu koncertów dla dzieci i młodzieży pod patronatem Filharmonii Narodowej. Wraz z kwintetem dętym zdobyła pierwszą nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych (Warszawa 2003 r.) oraz Grand Prix ufundowane przez II Program Polskiego Radia. W latach 2013-2015 prowadziła klasę fletu na XIV Międzynarodowym Festiwalu i Kursie Muzycznym „Od Chopina do Góreckiego” - źródła i inspiracje W 2007 r. w semestrze letnim prowadziła klasę fletu oraz kursy mistrzowskie w Keimyung - F. Chopin Academy of Music w Deagu (Korea Płd.).
Współpracowała w tworzeniu i wykonywała muzykę do spektaklu „Golgota Jasnogórska” reż. Maria Teresa Wójcik (Teatr Adekwatny 2006 r. ) W latach 2009-2011 występowała jako muzyk i wykonawczyni jednej z głównych ról w spektaklu „Kieszonkowa orkiestra” w reż. Norberta Rakowskiego w Teatrze Komedia (spektakl zdobył Grand Prix na XIV Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla dzieci i młodzieży im. J. Korczaka )
Brała udział w wielu międzynarodowych fletowych kursach mistrzowskich prowadzonych przez m.in. Miriam Nastasi, Marinnę Piccinini, Janosa Balinta, Philippe'a Bernolda i Jean-Claude'a Gerarda.