Paweł Kaczmarczyk

Program:
1.Teardrop (Massive Attack)
2.Something Personal (P.Kaczmarczyk)
3.Everything It's In Right Place/Maiden Voyage (Radiohead/Hancock)
4.Sunrise (P.Kaczmarczyk)
5.Preludium c-moll (F.Chopin)

Paweł Kaczmarczyk w 1991 roku rozpoczął swoją muzyczną edukację w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Krakowie w klasie fortepianu o profilu klasycznym pod przewodnictwem prof. Krystyny Werblańskiej. Od 1992-93 kształcił się dodatkowo w klasie perkusji Leona Olejniczaka, co zaowocowało występami ze szkolną grupą perkusyjną w Filharmonii Krakowskiej (1993). W pierwszych latach szkoły podstawowej zaczął interesować się jazzem. Wpływ na muzyczne zainteresowania wywarł na nim starszy brat, który gra na saksofonie. W czwartej klasie szkoły podstawowej wraz z kolegami ze szkoły założył pierwszy kwartet jazzowy, w którym na saksofonie grał Szymon Kamykowski, na gitarze basowej Tomasz Michalik oraz Grzegorz Fieber na perkusji. Zespół wystąpił ze znakomitymi muzykami (Jarosław Śmietana, Andrzej Cudzich, Leszek Szczerba, Jacek Królik) podczas koncertu w Filharmonii Krakowskiej (1998). W 1995 roku Paweł Kaczmarczyk po raz pierwszy wziął udział w Międzynarodowej Letniej Akademii Jazzu, gdzie pobierał lekcje u prof. Leszka Kułakowskiego, będąc najmłodszym uczestnikiem warsztatów. Od tego momentu zaczął poświęcać się głównie muzyce jazzowej. W 1997 roku zapisał się do prywatnej Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, gdzie pobierał lekcje u Adama Niedzielina. Wraz z uczniami tej szkoły koncertował w Niemczech i na Węgrzech. W 1997-98 roku wystąpił w Filharmonii Krakowskiej jako pierwszy Polak w ramach japońskiego festiwalu "Młodzi Wirtuozi Fortepianu - Original Piano Concertos Festival", wykonując dziecięce koncerty fortepianowe takich kompozytorów, jak Mikołaj Górecki czy Zenon Kowalowski z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Capella Cracoviensis p/d Stanisława Gałońskiego. W latach 1998-2000 pracował w telewizji TVN, biorąc udział w programie "Twój Problem, Nasza Głowa" gdzie wraz z home bandem złożonym z dzieci grał jingle.

W 1999 roku z wysoką lokatą zdał do Państwowego Liceum Muzycznego im. F. Chopina w Krakowie, do klasy fortepianu klasycznego prowadzonego przez Wojciecha Cieciorę. W tym samym czasie zaczął brać lekcje u legendarnego pianisty Wojciecha Groborza. Był to okres przygotowań do założenia swojego pierwszego autorskiego zespołu z Łukaszem Adamczykiem (Que Passa) na gitarze basowej i Ryszardem Pałką (ex Golec uOrkiestra) na perkusji (rok 2000). Przez rok występowali cyklicznie w krakowskich klubach jazzowych (Harris Piano Jazz Bar, Jazz Club u Muniaka), szlifując swoje umiejętności. W 2001 roku grupa zaczęła odnosić pierwsze sukcesy. W maju tego roku zespół Paweł Kaczmarczyk Trio otrzymał II nagrodę "Złotego Krokusa" na Festiwalu Muzyki Jazzowej i Rozrywkowej w Jeleniej Górze, gdzie w jury zasiadły tak wielkie postaci europejskiego jazzu, jak m.in. Zbigniew Namysłowski, Piotr Wojtasik czy Piotr Baron. Miesiąc później, Paweł Kaczmarczyk wraz ze swoim trio, wystąpił w ramach festiwalu "Starzy i Młodzi czyli Jazz w Krakowie", poprzedzając występ kwintetu Piotra Barona. Po tym występie trio zebrało wiele pochlebnych recenzji.

W 2000 roku w Jazz Clubie „U Muniaka” rozpoczęła się nieformalna edukacja Pawła Kaczmarczyka. Od tego czasu spędzał w klubie po 300 dni w roku, zasilając sekcje rytmiczne legendarnego saksofonisty Janusza Muniaka. W przerwach między setami koncertowymi sam mistrz udzielał ważnych wskazówek młodym adeptom sztuki. Klub w latach 90-tych obrósł legendą, dzięki wybitnym muzykom, którzy go tworzyli (Kazimierz Jonkisz, Jarosław Śmietana, Darek Oleszkiewicz, Andrzej Cudzich, Joachim Mencel, Włodek Pawlik, Zbigniew Wegehaupt, Leszek Możdżer), jak również dzięki tym, którzy stawiali w nim swoje pierwsze profesjonalne kroki (Simple Acoustic Trio, Piotr Wyleżoł, Michał Tokaj, Łukasz Żyta, Krzysztof Dziedzic). Janusz Muniak co roku zabierał najbardziej wyróżniających się muzyków na słynny Jazz Camping Kalatówki, którego dyrektorem artystycznym jest Zbigniew Namysłowski. Paweł Kaczmarczyk od 2001 roku nie opuścił ani jednej edycji tych legendarnych spotkań muzyków jazzowych z całej Polski.

W 2002 roku Paweł Kaczmarczyk został wyróżniony jako Instrumentalista w Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. W maju pianista, jako solista, został zaproszony do wykonania dzieła znakomitego młodego kompozytora Sebastiana Perłowskiego - "Rapsodii na Orkiestrę Symfoniczną, Big-Band i Fortepian Solo". Koncert odbył się w ramach "VII Nowohuckiej Wiosny Muzycznej". Jego gościem specjalnym w roli słuchacza był wybitny skrzypek klasyczny Nigel Kennedy. Koncert ten został niezwykle entuzjastycznie przyjęty przez publiczność. W czerwcu Paweł Kaczmarczyk zagrał polsko-niemiecką trasę (m.in. w słynnym klubie Jazz-Schmiede w Dusseldorfie) z kwartetem Tymona Tymańskiego (Miłość, Kury), gdzie w składzie obok lidera znaleźli się Marcin Ślusarczyk na saksofonie altowym oraz Arek Skolik na perkusji. W lipcu pianista po raz pierwszy wystąpił poza murami Jazz Clubu „U Muniaka” wraz z zespołem legendarnego saksofonisty (Janusz Muniak - saksofon tenorowy, Marcin Ślusarczyk - saksofon altowy, Tomasz Grzegorski - saksofon tenorowy, Maciej Adamczak - kontrabas, Krzysztof Dziedzic - perkusja) na dziedzińcu Radia Kraków w ramach Letniego Festiwalu Jazzowego W Piwnicy Pod Baranami. Był to oficjalny początek współpracy młodego pianisty z gigantem saksofonu, która trwa po dziś dzień.

W grudniu formacja Kaczmarczyk/Jaros/Dobrowolski Trio zdobyła główną nagrodę w ramach "Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych - JAZZ JUNIORS", zaś Paweł został wyróżniony jako pianista tego konkursu. Rok później Paweł otrzymał nagrodę dla Najlepszego Instrumentalisty w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. Zaraz po tym młodzi muzycy nawiązali współpracę koncertową z wybitnym saksofonistą Adamem Pierończykiem. W  tym samym czasie Paweł wielokrotnie występował z krakowską blues-rockową formacją LAPD, składającej się z wyśmienitych muzyków tego gatunku: Liam McMurray - śpiew, gitary; Paweł "Baby" Mąciwoda (Skorpions) - gitara basowa, Artur Malik (Lombard) - perkusja. Pod koniec roku, wraz z kwintetem Janusza Muniaka (Janusz Muniak - saksofon tenorowy, Tomasz Kudyk - trąbka, Maciej Adamczak - kontrabas, Paweł Dobrowolski - perkusja), wystąpił w ramach Krakowskich Zaduszek Jazzowych w Chicago. Dla młodego pianisty był to koncertowy debiut za wielką wodą. W tym samym roku Paweł rozpoczął studia na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu jazzowego Wojciecha Niedzieli.

W 2004 roku Paweł Kaczmarczyk kilkukrotnie wystąpił z legendarnym zespołem Eryk Kulm Quintessence (Eryk Kulm - perkusja, Jerzy Małek - trąbka, Tomasz Grzegorski - saksofon tenorowy, Maciej Adamczak - kontrabas), m.in. na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach. W marcu, wraz z nową formacją Kaczmarczyk/Barański/Dobrowolski Trio, pianista zdobył Grand Prix legendarnego konkursu "Jazz Nad Odrą". W nagrodę trio zagrało jako support przed Patricia Barber Band. Kilka miesięcy później kwartet Kaczmarczyk/Nowicki/Traczyk/Dobrowolski zdobył główną nagrodę w ramach europejskich konfrontacji zespołów jazzowych w Wiedniu, noszących nazwę "Kultursalon Hörbiger". Gościem honorowym tej uroczystości był sam prezydent Austrii Heinz Fischer, który jako wielki miłośnik jazzu , z entuzjazmem osobiście pogratulował występu młodym muzykom. W listopadzie zespół w składzie Paweł Kaczmarczyk - fortepian, Andrzej Święs - kontrabas, Paweł Dobrowolski – perkusja, otrzymał główną nagrodę publiczności "Klucz Do Kariery" na konkursie konkursów (warunkiem uczestnictwa jest wygranie innego ogólnopolskiego konkursu) XXX Pomorskiej Jesieni Jazzowej w Gorzowie Wielkopolskim. W tym samym roku K/B/D Trio zostało zaproszone przez redaktora naczelnego pisma Jazz Forum, Pawła Brodowskiego, na dwa znaczące festiwale: Olsztyńskie Jazz Forum oraz Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, gdzie wystąpili jako support przed słynnym Esbjörn Svensson Trio. Był to drugi raz, kiedy Paweł Kaczmarczyk występował na tym prestiżowym festiwalu ( po raz pierwszy ze swoim kwartetem w 2002 roku na małej scenie).

W lutym 2005 roku K/B/D Trio zostało laureatem Grand Prix konkursu Bielska Zadymka Jazzowa. W nagrodę muzycy otrzymali statuetkę "Aniołka Jazzowego 2005", wystąpili jako support przed Terrence Blanchard Sextet i zarejestrowali koncert ze studia Radia Katowice pod szyldem Kaczmarczyk/Barański/Dobrowolski Trio "LIVE". Krążek ten został dołączony do prenumeraty pisma Jazz Forum, dzięki czemu trafił do szerokiego grona miłośników jazzu i zdobył wiele pochlebnych recenzji. W tym samym czasie Paweł Kaczmarczyk, głosami czytelników wspomnianego pisma, został wybrany „Nadzieją Polskiego Jazzu 2004”. W kwietniu K/B/D Trio zaprosiło na polską trasę koncertową wybitnego wirtuoza klarnetu Brada Terrego (USA). W tym samym roku Paweł Kaczmarczyk zaczął się udzielać w formacjach znakomitego młodego saksofonisty Grzecha Piotrowskiego (SIN, Alchemik). Pod koniec roku formacja legendarnych muzyków, Monty Waters (Miles Davis) – Kazimierz Jonkisz Energy (Monty Waters - saksofon altowy, Kazimierz Jonkisz - perkusja, Borys Janczarski - saksofon tenorowy, Wojciech Pulcyn - kontrabas), zaprosiła Pawła Kaczmarczyka do współpracy zwieńczonej serią koncertów w najbardziej prestiżowych polskich klubach jazzowych i salach koncertowych.

W 2006 roku Paweł Kaczmarczyk wraz z zespołem wziął udział w kilku wielkich festiwalach jazzowych: Sopot Jazz Festival, Warsaw Summer Jazz Days (support przed Kronos Quartet oraz przed Medeski, Martin & Wood). W styczniu 2006 roku po raz drugi, głosami czytelników pisma Jazz Forum, został wybrany „Nadzieją Polskiego Jazzu 2005”. W maju, podczas wielkiej gali w Teatrze Wielkim w Łodzi, Paweł otrzymał statuetkę "Oskara Jazzowego" - "Grand Prix Jazz Melomani" w kategorii "Nowa Nadzieja Polskiego Jazzu 2005", a jego zespół Kaczmarczyk/Barański/Dobrowolski Trio otrzymał "Oskara Jazzowego" w kategorii "Jazzowa Płyta Roku 2005" od TVP2. W tym samym roku, pianista, jako student AM im. K.Szymanowskiego w Katowicach, został wyróżniony stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt osiągnięć. W listopadzie trio w składzie Paweł Kaczmarczyk - fortepian, Łukasz Borowiecki - kontrabas, Krzysztof Gradziuk – perkusja, jednogłośnie zdobyło I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Jazzowym "Junior Jazz" w Usti Nad Labem (Czechy), zaś pianista otrzymał nagrodę dla "Najlepszego Aranżera". W tym samym roku młody muzyk został zaproszony przez Artura Rojka ( ex Myslovitz) do wzięcia udziału w projekcie Fundacji Iskierka pt. "Muzyczne Podróże do Krainy Fantazji". Artyści, wraz z Dziecięcą Orkiestrą Onkologiczną, uwiecznili ten projekt na płycie i zaprezentowali go w katowickiej i łódzkiej Filharmonii.

W 2007 roku ukazał się drugi autorski album Pawła Kaczmarczyka "AUDIOFEELING" (ARMS), na którym zagrali: Michał Barański - kontrabas, Paweł Dobrowolski - perkusja, Radek Nowicki - saksofony, Tomasz Grzegorski - saksofon tenorowy, Grzech Piotrowski - saksofon tenorowy i elektronika. Premiera płyty miała miejsce podczas Lotos Jazz Festival - Bielska Zadymka Jazzowa, gdzie kwartet pianisty zagrał support przed Charlie Haden Quartet West oraz Nils Petter Molvær Trio. Album otrzymał lawinę pozytywnych recenzji, a Paweł znalazł się na okładce jesiennej edycji pisma Jazz Forum. W styczniu Paweł po raz trzeci, głosami czytelników pisma Jazz Forum, został wybrany „Nadzieją Polskiego Jazzu 2006”. W tym samym roku wystąpił na, m.in., Jazzy Colors Festival (Paryż - Francja) oraz na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowego Fortepianu (Praga - Czechy). Z kolei prestiżowe koncerty z Januszem Muniakiem przyniosły Pawłowi możliwość obcowania na jednej scenie z gigantami światowego jazzu. W lipcu odbył się koncert z Janusz Muniak Special Quintet (Janusz Muniak - saksofon tenorowy, Helmut Kagerer - gitara, Bronisław Suchanek - kontrabas, Janusz M. Stefański - perkusja), podczas Letniego Festiwalu Jazzowego W Piwnicy Pod Baranami, a w sierpniu Janusz Muniak Quartet feat. Isham Rusty Jones (USA) zaprezentował się w ramach Artus Jazz Festiwal w Toruniu. Pod koniec roku, Paweł Kaczmarczyk zastąpił w zespole Muniaka nieobecnego z powodu choroby giganta fortepianu Hanka Jonesa na słynnym europejskim festiwalu Leverkusener Jazztage (Leverkusen - Niemcy), gdzie tego samego wieczoru, obok formacji z Polski wystąpił WDR Big-Band feat. Roy Hargrove. Koncert został zarejestrowany i wyemitowany przez niemiecką telewizję WDR.

Rok 2008 był przełomowym rokiem w karierze Pawła. Już na jego początku wziął udział w koncercie dedykowanym legendarnemu pianiście, Sławomirowi Kulpowiczowi. Podczas tego koncertu, wystąpił z dwoma zespołami: Zbigniew Namysłowski Special Quintet (Zbigniew Namysłowski - saksofon altowy, Jacek Namysłowski - puzon, Paweł Jarzębski - kontrabas, Janusz M. Stefański - perkusja) oraz Kazimierz Jonkisz Energy (Kazimierz Jonkisz - perkusja, Wojciech Pulcyn - kontrabas, Borys Janczarski - saksofon tenorowy, Tomasz Grzegorski - saksofon tenorowy, Piotr Baron - saksofon tenorowy, Henryk Miśkiewicz - saksofon altowy), gdzie miał okazję zagrać z całą śmietanką polskiego jazzu. Koncert ten niewątpliwie okazał się wydarzeniem tego roku. W lecie, Paweł Kaczmarczyk wziął udział w wielkim koncercie "Saxophone Summit" w Filharmonii Krakowskiej, gdzie wystąpił z Janusz Muniak Quartet feat. Lee Konitz (USA). W finale koncertu wszyscy artyści występujący tego wieczoru wspólnie zagrali znany standard muzyki jazzowej, pt. "Cherokee". Na scenie w jednym momencie znaleźli się: Paweł Kaczmarczyk - fortepian, Branford Marsalis - saksofon tenorowy, Janusz Muniak - saksofon tenorowy, Greg Osby - saksofon altowy, Adam Pierończyk - saksofon tenorowy, Lee Konitz - saksofon altowy, Eric Revis - kontrabas, Jeff "Tain" Watts - perkusja.

Tydzień później, Paweł przedstawił swoje dwa nowe projekty w ramach koncertu specjalnego "Letniego Festiwalu Jazzowego W Piwnicy Pod Baranami" w studio koncertowym Radia Kraków. Pierwszym był duet fortepianowy z legendarnym Wojciechem Groborzem, drugim koncert Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band z gościnnym udziałem wybitnego kontrabasisty Bronisława Suchanka. W tym samym czasie, Paweł zagrał z jeszcze innym gigantem europejskiego kontrabasu jazzowego, Romanem "Guciem" Dylągiem, zasilając sekcję rytmiczną zespołu Janusza Muniaka, podczas koncertu w jego klubie. We wrześniu ukazała się płyta znakomitego młodego gitarzysty, Rafała Sarneckiego, pt. "Songs From A New Place" (ARMS), gdzie obok lidera znaleźli się: Paweł Kaczmarczyk - fortepian, Wojciech Pulcyn - kontrabas, Łukasz Żyta - perkusja. Jesienią, Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band, wyruszył w trasę koncertową, podczas której zagrał m.in. na festiwalu "Jazz Goes To Town" (Hradec Kralove - Czechy) oraz w Jazz Institut Darmstadt (Niemcy).  

Wyjątkowym jednak okazał się koncert podczas festiwalu "Jazz-Meeting Berlin", gdzie, po niezwykle udanym występie zespołu Audiofeeling Band, szef niemieckiej wytwórni ACT Siegfried Loch zaproponował pianiście współpracę. Dotychczasowe dokonania Pawła Kaczmarczyka podsumowują wyniki plebiscytu pisma Jazz Forum: Paweł Kaczmarczyk wraz ze swym zespołem zajął wysokie miejsce w kategorii "Zespół Akustyczny" (3., za Quartetem Tomasz Stańki i za Simple Acoustic Trio). Uznanie zyskał też jako "Muzyk Roku", "Kompozytor", "Pianista" (2., za Leszkiem Możdżerem). Jego płyta "Audiofeeling" została uznana "Jazzowym Albumem Roku 2007", a on sam, po raz czwarty z rzędu, zwyciężył w kategorii "Nowa Nadzieja Roku 2007". Młody muzyk był również członkiem jury podczas 32. Międzynarodowego Konkursu Młodych i Debiutujących Zespołów Jazzowych JAZZ JUNIORS.  

W 2009 roku ukazał się trzeci autorski album artysty - "Complexity In Simplicity". Krążek został nagrany dla niemieckiej wytwórni ACT Music. Paweł Kaczmarczyk był wówczas trzecim polskim muzykiem (po Tomaszu Stańce i Marcinie Wasilewskim - ECM), nagrywającym dla tak prestiżowej wytwórni, w roli lidera własnego zespołu. W nagraniach udział wzięło dwunastu znakomitych muzyków: Radek Nowicki - saksofon tenorowy i sopranowy, Tomasz Grzegorski - saksofon tenorowy i klarnet basowy, Grzech Piotrowski - saksofon sopranowy, Łukasz Poprawski - saksofon altowy, Jerzy Małek - trąbka, Rafał Sarnecki - gitara, Wojciech Pulcyn - kontrabas, Michał Barański - kontrabas, Paweł Dobrowolski - perkusja, Łukasz Żyta - perkusja oraz Bogusz Wekka - instrumenty perkusyjne. W tym samym roku, Paweł Kaczmarczyk, po raz drugi trafił na okładkę wrześniowego numeru Jazz Forum.  

Rok 2009 również przepełniony był intensywną pracą koncertową. Zespół Audiofeeling Band gościł w słynnych niemieckich klubach jazzowych (Unterfahrt - Monachium, A-Trane - Berlin) oraz na prestiżowych europejskich festiwalach (m.in. 12 Points Jazz Festival – Dublin; Lamantin Jazz Festival - Szombathely, Węgry; Jazznica – Bańska Szczawnica, Słowacja) i salach koncertowych (Filharmonia w Mińsku - Białoruś). W maju odbyła się premiera koncertowa projektu Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band ethno sextet (Radek Nowicki - saksofony, Hovik Hovanisian (Armenia) - duduk, Jose Manuel Alban Juarez (Peru/Polska) - ludowe instrumenty perkusyjne, Wojciech Pulcyn - kontrabas, oud; Paweł Dobrowolski - perkusja) w ramach Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY w Lublinie (Fiharmonia).  

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż Audiofeeling Band wystąpił na jednym z największych europejskich festiwali – London Jazz Festival oraz zarejestrował koncert w BBC Radio, gdzie, oprócz zespołu Pawła, występowali światowej sławy wokaliści: Sheila Jordan oraz Kurt Elling. W kwietniu Paweł Kaczmarczyk wziął udział, jako członek kwartetu Janusza Muniaka, w Gulf Jazz Nights w Kuwejcie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich (Dubai). Jesienią, Paweł Kaczmarczyk wziął udział jako solista w projekcie "Tribute To Komeda". Pianista wykonał kompozycje wielkiego kompozytora z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Simfonia Baltica p/d Krzesimira Dębskiego. Koncert ten odbył się w ramach Zaduszek Jazzowych w Filharmonii Słupskiej. W tym samym czasie, znakomity europejski flecista, Krzysztof Popek, zaprosił Pawła na trasę swojego kwintetu, w którym obok lidera zagrał na trąbce Piotr Wojtasik oraz sekcja rytmiczna kwartetu Archie Shepp'a - Wayne Dockery na kontrabasie i Steve McCraven na perkusji.  

Paweł wziął również udział w nagraniu płyty krakowskiego kwintetu New Bone (Tomasz Kudyk - trąbka, Marcin Ślusarczyk - saksofon altowy, Maciej Adamczak - kontrabas, Arek Skolik - perkusja) pod tytułem "It's Not Easy". Inną płytą, która ukazała się w tym samym czasie, na której pianista wystąpił w roli sidemana, jest "Emotronica" Grzecha Piotrowskiego. Z kolei, wspomniana płyta Rafała Sarneckiego "Songs From A New Place", została nominowana do nagrody przemysłu fonograficznego "Fryderyk 2008" jako "Fonograficzny Debiut Roku". Warto również odnotować jam session, które odbyło się w lecie w Jazz Clubie u Muniaka, gdzie Paweł miał okazję zagrać z wybitnym saksofonistą amerykańskim Joe Lovano.  

W 2010 roku Paweł Kaczmarczyk zagrał w kilku prestiżowych niemieckich salach koncertowych (m.in. Jazz Club Minden, Alte Feuerwache Mannheim, Domicil - Dortmund) oraz na JazzFest Brno (Czechy), Polen Allergie Jazz Festival (Norymberga - Niemcy), Green Hour Jazz Festival (Bukareszt - Rumunia). Warty odnotowania jest występ zespołu Audiofeeling Band (Lucas R. Pino - saksofony, Rafał Sarnecki - gitara, Maciej Adamczak - kontrabas, Dawid Fortuna - perkusja) podczas All Souls Jazz - Krakowskie Zaduszki Jazzowe w Chicago. Muzycy wystąpili w słynnym Chopin Theatre. Następnego dnia ukazała się entuzjastyczna recenzja tego koncertu, autorstwa jednego z najbardziej liczących się krytyków w USA, Howarda Reicha, w dzienniku Chicago Tribune. W tym samym czasie, Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band, w gwiazdorskiej obsadzie (Piotr Wojtasik - trąbka, Piotr Baron - saksofony, Grzegorz Nagórski – puzon,) dał kilka koncertów w Rosji (Filharmonia w Jekaterinburgu, Obnińsk). We wrześniu Paweł Kaczmarczyk wziął udział w projekcie "Jaskułke - Chopin Na 5 Fortepianów' (Sławek Jaskułke, Katarzyna Borek, Joanna Duda, Piotr Wyleżoł). Premiera projektu odbyła się podczas Targów Expo 2010 w Szanghaju (Chiny). Wraz z zespołem Krzysztof Popek Quintet - w którym znalazł się legendarny perkusista John Betsch - zasiadł w jury i wystąpił w ramach Novum Jazz Festiwal w Łomży.  

W corocznym plebiscycie czytelników Jazz Forum - JAZZ TOP 2009, tytuł Albumu Roku zdobył Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band, płytą „Complexity In Simplicity”. Jeszcze większą sensację sprawił zwycięstwem jako najlepszy pianista – przerywając kilkunastoletnie panowanie Leszka Możdżera w tej specjalności! Paweł Kaczmarczyk zajął drugie miejsce w kategoriach „Muzyk Roku” i „Kompozytor” (w obu przypadkach za Tomaszem Stańko), a jego zespół, jako „Zespół Akustyczny”, uplasował się na drugim miejscu ankiety (za Marcin Wasilewski Trio). Warto dodać, że Paweł Kaczmarczyk został laureatem nagrody Kulturalne Odloty Gazety Wyborczej w kategorii „Artysta Roku 2009” oraz Grand Prix Jazz Melomani – Oskary Jazzowe 2009 jako „Artysta Roku 2009”, natomiast "Complexity in Simplicity" została „Płytą Roku 2009”. Pianista był również nominowany do prestiżowej nagrody – Fryderyk 2010 - jako „Jazzowy Muzyk Roku”. Ukazała się także kolejna płyta z udziałem artysty w roli sidemana: Leszek Hefi Wiśniowski feat. Krzesimir Dębski "Kinetyka".  

We wrześniu, Paweł Kaczmarczyk zapoczątkował nowy projekt DIRECTIONS IN MUSIC. To cykliczna impreza mająca na celu prezentację twórczości wybitnych kompozytorów i instrumentalistów światowego jazzu. Sekcję rytmiczną w tym projekcie tworzą muzycy z zespołu Audiofeeling Band, natomiast goście są tematycznie związani z twórczością prezentowanego artysty. W 2010 roku Pawłowi udało się zrealizować następujące projekty:
Directions In Music: FREDDIE HUBBARD (Jerzy Małek, Piotr Schmidt)
Directions In Music: HANK MOBLEY (Tomasz Grzegorski)
Directions In Music: GARBAREK / JARRETT (Grzech Piotrowski)
Directions In Music: RAY CHARLES (Jorgos Skolias)

  W 2011 roku Paweł kontynuuje projekt DIRECTIONS IN MUSIC, z powodzeniem prezentując twórczość kolejnych gigantów tej muzyki:
  Directions In Music: MICHAEL BRECKER (Szymon Kamykowski)
Directions In Music: THELONIOUS MONK (Karol White)
Directions In Music: DEXTER GORDON (Piotr Baron)
Directions In Music: ELVIN JONES (Kazimierz Jonkisz)
Directions In Music: WOODY SHAW (Piotr Schmidt)

  W 2011 roku ukazuje się płyta Rafała Sarneckiego "The Madman Rambles Again", nagrana dla słynnej hiszpańskiej wytworni Fresh Sound z udziałem pianisty w roli sidemana.

  Zespół Audiofeeling nadal koncertował w prestiżowych europejskich klubach (Jazz Dock - Praga, Czechy; Porgy & Bess - Wiedeń, Austria) oraz otrzymywał zaproszenia na duże festiwale muzyczne. W maju, pianista wystąpił podczas Polish Culture Week w Belfaście (Irlandia), gdzie zagrał inauguracyjny koncert w Lyric Theatre. W tym czasie reaktywowany został Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band ethno sextet, przyjmując zaproszenie na Enter Music Festival, którego dyrektorem artystycznym został sam Leszek Możdżer. Występ grupy okazał się najmocniejszym punktem pierwszego wieczoru dwudniowej imprezy i zebrał wiele pochlebnych recenzji. We wrześniu zespół gościł na JazzForum Budapest (Węgry), gdzie otwierał festiwal koncertem w Palace Of Arts, a w listopadzie był ozdobą słowackiego festiwalu Jazz For Sale. W tym samym roku, artysta miał okazję występować z Natalią Niemen wraz z kwintetem Piotra Barona. Paweł został również zaproszony do projektu Bund Band Wojtka Mazolewskiego, gdzie wykonywał improwizacje jazzowe, inspirowane pieśniami Bundu i pieśniami powstańczymi warszawskiego getta. Wartym odnotowania jest koncert z weteranem niemieckiego saksofonu jazzowego, Emilem Mangelsdorffem, w krakowskim Centrum Manggha. W zespole znaleźli się tak znakomici muzycy, jak: kontrabasista Vitold Rek (Witold Szczurek) oraz perkusista Janusz M. Stefański. Najważniejszym wydarzeniem był jednak wyjazd zespołu Audiofeeling Band na dwa koncerty do Indii. Pierwszy odbył się w ramach festiwalu Jazz Utsav, a drugi na zakończenie polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, w rezydencji Polskiego Ambasadora w New Delhi. W tym samym roku Paweł zasiadł w jury konkursu Jazz Juniors.  

W roku 2012 Paweł Kaczmarczyk konsekwentnie kontynuuje, cieszący się coraz większym zainteresowaniem, cykl Directions In Music w krakowskim Harris Piano Jazz Bar. Kolejne projekty to:  
Directions In Music: STAN GETZ (Janusz Muniak)
Directions In Music: CHET BAKER (Robert Murakowski)
Directions In Music: SAM RIVERS (Marek Pospieszalski)
Directions In Music: SŁAWOMIR KULPOWICZ (Paweł Jarz bski, Janusz Stefań ski)
Directions In Music: ELIS REGINA (Marita Alban Juarez, Jose Manuel Alban Juarez, Thomas Celis Sanchez)
Directions In Music: ZBIGNIEW WEGEHAUPT (Andrzej Olejniczak)

W styczniu, Paweł Kaczmarczyk wziął udział jako sideman, aranżer oraz producent muzyczny w sesji nagraniowej znakomicie odebranego przez krytykę i melomanów albumu "Destined", zespołu New Bone. W lutym odbyła się największa do tej pory trasa Audiofeeling Band. Zespół wystąpił dwukrotnie w Szwecji, w tym słynnym na całą Europę, klubie Fasching, z którego koncert został transmitowany do szwedzkiej rozgłośni radiowej. Następnie, zespół zagrał 13 koncertów w Republice Czeskiej (Reduta - Praga) i 2 koncerty na Słowacji, w tym jeden dla bratysławskiej rozgłośni radiowej. Kilkakrotne retransmisje tego koncertu przyniosły kolejne zaproszenia na Słowację. Zespół Pawła wystąpił na tak ważnych festiwalach, jak: Jazziniec (Trutnov - Czechy), Mikulassky Jazzovy Festival (Liptovsky Mikulas - Słowacja), European Jazz Nights (Oslo - Norwegia) oraz, chyba najważniejszy z nich, warszawski festiwal Jazz Na Starówce, który, podczas występu Audiofeeling Band, zgromadził czterotysięczną publiczność. Współpraca z World Orchestra przyniosła dwa wyjątkowe koncerty: pierwszym z nich był występ na Varna Music Festival (Bułgaria), drugi miał miejsce w berlińskiej rozgłośni radiowej. Koncerty te dały możliwość współpracy z takimi gigantami muzyki improwizowanej jak Ruth Wilhelmine Meyer, Theodossi Spassov czy Marcel Comendant. Zapewne wyjątkowym był koncert w ramach Gali Performance w stolicy Norwegii, gdzie Paweł zjawił się w ramach projektu Nor-Pol Bridge, z tak wybitnymi artystami jak Frode Barth, Jon Christensen (współpracował z Jane Garbarkiem i Keith Jarrett'em) czy Arlid Andersen. Artyści wykonywali jazzowe interpretacje Griega i Chopina. W czerwcu, Paweł Kaczmarczyk miał niezwykły zaszczyt wystąpić w najsłynniejszym paryskim klubie Sunset, wraz z formacją Bund Band Wojtka Mazolewskiego. Zwieńczeniem intensywnej działalności artystycznej było powierzenie mu funkcji dyrektora artystycznego prestiżowego konkursu i festiwalu Jazz Juniors. Obecnie, Paweł pracuje nad kolejną płytą swojego zespołu Audiofeeling Band, która ukaże się z końcem przyszłego roku, nakładem ACT Music, a także przygotowuje następny krążek zespołu New Bone z muzyką filmową wybitnych polskich kompozytorów Bronisława Kapera oraz Henryka Warsa. Młody pianista zbiera również materiał na najnowszy album legendy polskiego jazzu Janusza Muniaka. Płyta zawierać będzie autorskie kompozycje lidera i ukaże się w styczniu 2013r. W czerwcu Paweł Kaczmarczyk uległ wypadkowi, w wyniku którego złamał rękę w łokciu. Na szczęście dla samego pianisty oraz wszystkich fanów jego muzyki, po miesięcznej rehabilitacji wrócił do czynnego życia artystycznego.  

He started his musical education in 1991, in the State Primary School of Music “I.J. Paderewski” in Kraków, in classic piano class led by Professor Krystyna Werblańska. From 1992-93 he studied also in percussion class of Leon Olejniczak, which resulted in performances along with school percussion group in Kraków Philharmonic Hall (1993). His interest in jazz emerged in the first years of the primary school. He was influenced by his elder brother who plays saxophone. In the fourth grade of the primary school, Paweł founded, together with his school friends, his first jazz quartet, with Szymon Kamykowski playing saxophone, Tomasz Michalik playing bass guitar, and Grzegorz Fieber on percussion. This band performed along with outstanding musicians (Jarosław Śmietana, Andrzej Cudzich, Leszek Szczerba, Jacek Królik) during a concert in Kraków Philharmonic Hall (1998). In 1995 Paweł Kaczmarczyk participated for the first time in International Summer Jazz Academy, where he took lessons from Professor Leszek Kułakowski, as the youngest participant of the workshop. Since that moment he dedicated himself mostly to jazz music. In 1997 he joined a private Krakow School of Jazz and Entertainment Music, where he took lessons from Adam Niedzielin. Together with other students of the school, he gave concerts in Germany and in Hungary. In 1997-98 he performed in Kraków Philharmonic Hall as the first Polish within Japanese festival "Young Piano Virtuosos - Original Piano Concerts Festival", playing child’s piano concerts of such composers as Mikołaj Górecki or Zenon Kowalowski, accompanied by Capella Cracoviensis symphonic orchestra lead by Stanisław Gałoński. In 1998-2000 he worked for TVN television, participating in the "Twój Problem, Nasza Głowa" (“Your Problem, Our Solution”) programme, in which, together with home band made up of children, he played jingles.

In 1999 he was accepted, with excellent grades, to the State Secondary School “F. Chopin” in Kraków, to classic piano class led by Wojciech Cieciora. At the same time he started taking lessons from legendary pianist Wojciech Groborz. In that period he prepared to start his own author’s band with Łukasz Adamczyk (Que Passa) with bass guitar and Ryszard Pałka (Golec uOrkiestra) on percussion (2000). During one year they performed on a regular basis in jazz clubs in Kraków (Harris Piano Jazz Bar, “U Muniaka” Jazz Club), perfectioning their skills. In 2001 the group achieved their first successes. In May 2001 the Paweł Kaczmarczyk Trio band was awarded the 2nd "Golden Crocus" prize at the Jazz and Entertainment Music Festival in Jelenia Góra, where the jury included such great celebrities of the European jazz scene, as, among the others, Zbigniew Namysłowski, Piotr Wojtasik and Piotr Baron. A month later, Paweł Kaczmarczyk along with his trio performed at "The Old and The Young - Jazz in Kraków" festival, right before the concert of Piotr Baron’s quintet. After this concert, the trio received numerous positive reviews.

In 2000 in „U Muniaka” Jazz Club, Paweł Kaczmarczyk started his informal education. Since then, he used to spend in the club up to 300 days a year, supporting the rhythm sections of legendary saxophonist Janusz Muniak. In between the concerts the maestro himself offered precious instructions to the young artists. The club became a legend in the ’90s, thanks to prominent musicians who performed there (Kazimierz Jonkisz, Jarosław Śmietana, Darek Oleszkiewicz, Andrzej Cudzich, Joachim Mencel, Włodek Pawlik, Zbigniew Wegehaupt, Leszek Możdżer), and also thanks to the musicians who made their first steps in professional music on this very spot (Simple Acoustic Trio, Piotr Wyleżoł, Michał Tokaj, Łukasz Żyta, Krzysztof Dziedzic). Every year, Janusz Muniak took his most promising musicians on the famous Jazz Camping Kalatówki, whose art director was Zbigniew Namysłowski. Since 2001, Paweł Kaczmarczyk has never missed any edition of this legendary meeting of jazz musicians from the whole territory of Poland.

In 2002, Paweł Kaczmarczyk has been awarded the best Instrumentalist title at the Polish  Jazz and Blues Bands Parade in Gdynia. In May, the pianist was invited as a solist to perform a piece of an outstanding young composer, Sebastian Perłowski, "Rhapsody for Symphonic Orchestra, Big-Band and Piano Solo". The concert was held within the "7th Musical Spring in Nowa Huta". His special guest, in the audience, was the prominent classical violinist Nigel Kennedy. The concert was accepted with a great enthusiasm of the audience. In June, Paweł Kaczmarczyk performed on the Polish-German route (among the other, in the famous club Jazz-Schmiede in Düsseldorf) together with the Tymon Tymański quartet (Miłość, Kury), in which, along with the leader, featured  Marcin Ślusarczyk on alto saxophone and Arek Skolik on percussion. In July, the pianist for the first time performed outside the „U Muniaka” Jazz Club, with the band of a legendary saxophonist (Janusz Muniak – tenor saxophone, Marcin Ślusarczyk - alto saxophone, Tomasz Grzegorski - tenor saxophone, Maciej Adamczak – double bass, Krzysztof Dziedzic - percussion) in the courtyard of Radio Kraków within the Summer Jazz Festival in Piwnica Pod Baranami. It was the official start of the collaboration between the young pianist and the giant of the saxophone, which lasts up till now.

In December, the band Kaczmarczyk/Jaros/Dobrowolski Trio won the first prize in the "International Competition of Young Jazz Bands - JAZZ JUNIORS"; and Paweł was awarded as a pianist in this competition. One year later, Paweł received a prize for the Best Instrumentalist at the Polish Jazz and Blues Bands Parade in Gdynia. Right after that, the young musicians launched a concert cooperation with an outstanding saxophonist Adam Pierończyk. In the meantime, Paweł performed many times with  blues-rock formation from Kraków - LAPD, in which featured some great musicians of this genre: Liam McMurray - vocals, guitars; Paweł "Baby" Mąciwoda (Skorpions) – bass guitar, Artur Malik (Lombard) - percussion. At the end of the year, he performed along with the Janusz Muniak’s quintet (Janusz Muniak – tenor saxophone, Tomasz Kudyk - trumpet, Maciej Adamczak – double bass, Paweł Dobrowolski - percussion) at Krakowian Jazz  All Souls' Day in Chicago. For the young pianist it was a debut concert overseas. Still the same year, Paweł started the studies on the Music Academy „K. Szymanowski” in Katowice in the jazz piano class of Wojciech Niedziela.

In 2004, Paweł Kaczmarczyk made several performances with legendary band Eryk Kulm Quintessence (Eryk Kulm - percussion, Jerzy Małek - trumpet, Tomasz Grzegorski - tenor saxophone, Maciej Adamczak - double bass), among the other at the Jazz Standards Festival in Siedlce. In March, together with the new formation Kaczmarczyk/Barański/Dobrowolski Trio, the pianist won the Grand Prix of the legendary competition "Jazz at the Oder". The trio was granted the chance to perform as a support before the Patricia Barber Band’s concert. A few months later, the  Kaczmarczyk/Nowicki/Traczyk/Dobrowolski quartet won the grand prix at the "Kultursalon Hörbiger" – the competition of European jazz bands in Vienna. The guest of honour at this event was the President of Austria Heinz Fischer, who as a great jazz lover congratulated enthusiastically to the young musicians for their performance. In November, the band including Paweł Kaczmarczyk - piano, Andrzej Święs – double bass, Paweł Dobrowolski – percussion, was awarded the audience’s grand prix "Key to  Career" at the competition of the competitions (the condition of participation is a prize from another Polish competition), the 30th "Pomeranian Jazz Autumn" at Gorzów Wielkopolski. At the same year, the K/B/D Trio was invited by the chief editor of Jazz Forum magazine, Paweł Brodowski, to two important festivals: Olsztyn Jazz Forum and International Jazz Pianists Festival in Kalisz, where they gave concert as a support before the Esbjörn Svensson Trio’s concert. It was the second appearance of Paweł Kaczmarczyk at this prestigious festival (the first time was the concert with his quartet in 2002 on a small scene).

In February 2005, the K/B/D Trio won the Grand Prix in Bielsko-Biała Jazz Blizzard competition. The musicians were awarded the "Jazz Angel 2005" statue and appeared as support before the Terrence Blanchard Sextet, and registered the concert in the Radio Katowice studio as Kaczmarczyk/Barański/Dobrowolski Trio "LIVE". The album was inserted to the subscription of the Jazz Forum magazine, therefore it was distributed among a large group of jazz lovers and it gained a very positive feedback. At the same time, Paweł Kaczmarczyk was voted by the readers of this magazine ”The Hope of Polish  Jazz 2004”. In April, the K/B/D Trio invited to the Polish tour the prominent clarinet virtuoso Brad Terry (USA). Still in the same year, Paweł Kaczmarczyk started joining the formations of the outstanding young saxophonist Grzech Piotrowski (SIN, Alchemik). At the end of the year, Paweł Kaczmarczyk was invited by the formation of the legendary musicians Monty Waters (Miles Davis) – Kazimierz Jonkisz Energy (Monty Waters – alto saxophone, Kazimierz Jonkisz - percussion, Borys Janczarski – tenor saxophone, Wojciech Pulcyn – double bass) to participate in a series of concerts in the most prestigious Polish jazz clubs and concert halls.

In 2006, Paweł Kaczmarczyk together with his band participated at several great jazz festivals, such as: Sopot Jazz Festival, Warsaw Summer Jazz Days (support before the Kronos Quartet’s appearance and before the Medeski, Martin & Wood’s concert). In January 2006 he was voted for the second time by the readers of the Jazz Forum magazine ”The Hope of Polish Jazz 2005”. In May, during a great gala in the Grand Theatre in Łódź, Paweł was awarded the "Jazz Oscar" statue - "Grand Prix Jazz Melomani" in category "The New Hope of Polish Jazz 2005", and his band the Kaczmarczyk/Barański/Dobrowolski Trio was given the "Jazz Oscar" in category "Jazz Album of the Year 2005" from TVP2. In the same year, the pianist (as a student of Music Academy ”K. Szymanowski” in Katowice) was granted a scholarship of the Ministry of Culture and National Heritage, for his overall achievements. In November, the trio including Paweł Kaczmarczyk - piano, Łukasz Borowiecki – double bass, Krzysztof Gradziuk – percussion; unanimously won the 1st place in the International Jazz Competition "Junior Jazz" in Usti Nad Labem (Czech Republic), and the pianist was awarded the prize for the "Best Arranger". In the same year, the young pianist was invited by Artur Rojek (Myslowitz) to participate in the project of Iskierka Foundation entitled "Musical Travels to the Wonderland". The artists, together with Children’s Oncological Orchestra registered the project and presented the album in the Philharmonic Halls of Katowice and Łódź.

In 2007, Paweł Kaczmarczyk published his second author album - "AUDIOFEELING" (ARMS), featuring: Michał Barański - double bass, Paweł Dobrowolski - percussion, Radek Nowicki - saxophones, Tomasz Grzegorski - tenor saxophone, Grzech Piotrowski - tenor saxophone and electronic music. The premiere of the album took place during the Lotos Jazz Festival – Bielsko-Biała Jazz Blizzard, at which the quartet of the pianist played as a support before Charlie Haden Quartet West’s concert and Nils Petter Molvær Trio. The album had very positive reviews, and Paweł appeared on the cover of the autumn edition of the Jazz Forum magazine. In January Paweł for the third time was voted by the readers of the Jazz Forum magazine ”The Hope of Polish Jazz 2006”. In the same year he performed, among the other, at Jazzy Colors Festival (Paris - France) and at the International Piano Jazz Festival (Prague – Czech Republic). Meanwhile, the prestigious concerts with Janusz Muniak gave Paweł the opportunity to perform on the scene together with the giants of the world jazz. In July, there was a concert with Janusz Muniak Special Quintet (Janusz Muniak - tenor saxophone, Helmut Kagerer - guitar, Bronisław Suchanek - double bass, Janusz M. Stefański - percussion) during Summer Jazz Festival in Piwnica Pod Baranami, and in August there was a concert with Janusz Muniak Quartet feat. Isham Rusty Jones (USA) at the Artus Jazz Festival in Toruń. At the end of the year, Paweł Kaczmarczyk substituted in the Muniak’s band the piano giant Hank Jones, absent because of illness, at the famous European festival Leverkusener Jazztage (Leverkusen - Germany), where the same evening, together with the formation from Poland, performed WDR Big-Band feat. Roy Hargrove. The concert was registered and shown by the German TV WDR.

2008 was a breakthrough year in Paweł’s career. At the beginning of the year he took part at the concert dedicated to legendary passed away pianist Sławomir Kulpowicz. During this concert he played with two bands: Zbigniew Namysłowski Special Quintet (Zbigniew Namysłowski - alto saxophone, Jacek Namysłowski - trombone, Paweł Jarzębski - double bass, Janusz M. Stefański - percussion) and Kazimierz Jonkisz Energy (Kazimierz Jonkisz - percussion, Wojciech Pulcyn - double bass, Borys Janczarski - tenor saxophone, Tomasz Grzegorski - tenor saxophone, Piotr Baron - tenor saxophone, Henryk Miśkiewicz - alto saxophone), where he had an opportunity to play with all the celebrities of the Polish jazz. This concert was undoubtedly the greatest event of the year. In the summer, Paweł Kaczmarczyk participated in a great concert "Saxophone Summit" in Kraków Philharmonic Hall, where he performed with Janusz Muniak Quartet feat. Lee Konitz (USA). At the final of the concert all the artists performing that evening played together a well-known standard of jazz music entitled "Cherokee". At the scene, there were present together: Paweł Kaczmarczyk - piano, Branford Marsalis - tenor saxophone, Janusz Muniak – tenor saxophone, Greg Osby – alto saxophone, Adam Pierończyk – tenor saxophone, Lee Konitz – alto saxophone, Eric Revis – double bass, Jeff "Tain" Watts - percussion.

One week later, Paweł presented, within a special concert of the "Summer Jazz Festival in Piwnica Pod Baranami", two new projects in the concert studio of Radio Kraków. The first one was a piano duet with legendary Wojciech Groborz, and the second was the concert of Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band with guest participation of the outstanding bassist Bronisław Suchanek. At the same time Paweł played also with another giant of European jazz double bass - Roman "Gucio" Dyląg, supporting the rhythm section of Janusz Muniak’s band during a concert in his club. In September, a prominent young guitarist Rafał Sarnecki, published an album entitled "Songs From A New Place" (ARMS), in which along with the leader, featured: Paweł Kaczmarczyk - piano, Wojciech Pulcyn - double bass, Łukasz Żyta - percussion. In autumn, Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band started a tour, during which he played among other places at the “Jazz Goes To Town" festival (Hradec Kralove – Czech Republic) and at the Jazz Institut Darmstadt (Germany).

An exceptional concert was however the one during the "Jazz-Meeting Berlin" festival, where after a very satisfying performance of the Audiofeeling Band, the director of German recording studio ACT, Siegfried Loch, proposed to the pianist a collaboration. The hitherto achievements of Paweł Kaczmarczyk are summed up by the results of the plebiscite of the Jazz Forum magazine: Paweł Kaczmarczyk with his band has a high position in the ranking in category "Acoustic Band" (the 3rd place, after Tomasz Stańko Quartet and Simple Acoustic Trio). He was awarded also in the categories of the "Musician of the Year", "Composer", "Pianist" (the 2nd place, after Leszek Możdżer). His album "Audiofeeling" was voted the "Jazz Album of the Year 2007", and the pianist himself for the 4th time in a row won a title of "The New Hope of 2007". He seated in jury during the 32nd International Competition of the Young and the Debuting Jazz Bands JAZZ JUNIORS.

In 2009, the third author’s album of the artists was published - "Complexity In Simplicity". It was registered in the German recording studio ACT Music. Paweł Kaczmarczyk was then the third Polish musician (after Tomasz Stańko and Marcin Wasilewski - ECM) who registered for such a prestigious recording studio as the leader of his band.  Twelve outstanding musicians participated in the recording: Radek Nowicki - tenor and soprano saxophones, Tomasz Grzegorski – tenor saxophone and bass clarinet, Grzech Piotrowski – soprano saxophone, Łukasz Poprawski – alto saxophone, Jerzy Małek - trumpet, Rafał Sarnecki - guitar, Wojciech Pulcyn - double bass, Michał Barański - double bass, Paweł Dobrowolski - percussion, Łukasz Żyta – percussion and Bogusz Wekka – percussion instruments. In the same year, Paweł Kaczmarczyk for the second time appeared on the cover of the September edition of the Jazz Forum magazine.

2009 was also a year full of intense concerts’ activity. Audiofeeling Band performed in famous German jazz clubs (Unterfahrt - Munich, A-Trane - Berlin) and at prestigious European festivals (such as 12 Points Jazz Festival – Dublin; Lamantin Jazz Festival - Szombathely, Hungary; Jazznica – Banska Szczawnica, Slovakia) and concert halls (Philharmonic Hall in Minsk - Belarus). In May the premiere concert of Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band ethno sextet project was presented (Radek Nowicki - saxophone, Hovik Hovanisian (Armenia) - duduk, Jose Manuel Alban Juarez (Peru/Poland) – folk percussion instruments, Wojciech Pulcyn - double bass, oud; Paweł Dobrowolski - percussion) within Festival of Traditional and Avant-garde Music KODY in Lublin (Phiharmonic Hall).

It is particularly worth mentioning that Audiofeeling Band performed at one of the greatest European festivals – London Jazz Festival, and registered the concert in BBC Radio, where apart from Paweł’s band, performed world-class vocalists Sheila Jordan and Kurt Elling. In April, Paweł Kaczmarczyk participated, as Janusz Muniak’s quartet musician, in Gulf Jazz Nights in Kuwait and United Arab Emirates (Dubai). In autumn, Paweł Kaczmarczyk appeared as a soloist in the project "Tribute To Komeda". The pianist performed the compositions of the great composer with symphonic orchestra Simfonia Baltica directed by Krzesimir Dębski. The concert was held during Jazz All Saints’ Day in the Philharmonic Hall in Słupsk. At the same time an outstanding European flautist Krzysztof Popek invited Paweł on a tour of his quintet, in which together with the leader, featured Piotr Wojtasik on trumpet and rhythm section of Archie Shepp's quartet - Wayne Dockery on double bass and Steve McCraven on percussion.

Paweł participated also in recording of the album of Krakowian quintet New Bone (Tomasz Kudyk - trumpet, Marcin Ślusarczyk – alto saxophone, Maciej Adamczak – double bass, Arek Skolik - percussion) entitled "It's Not Easy". Another album published at the same period was "Emotronica" of Grzech Piotrowski, in which the pianist performed as a sideman. In the meanwhile, the aforementioned album of Rafał Sarnecki "Songs From A New Place", was nominated to "Fryderyk 2008" – the prize of phonographic industry, in the category “Phonographic Debut of the Year". Moreover, a summer jam session in “U Muniaka” Jazz Club is worth mentioning. Paweł had there an opportunity to perform with a great North American saxophonist - Joe Lovano.

In 2010 Paweł Kaczmarczyk performed at several prestigious German concert halls (such as Jazz Club Minden, Alte Feuerwache Mannheim, Domicil - Dortmund) and at JazzFest Brno (Czech Republic), Polen Allergie Jazz Festival (Nuremberg - Germany), Green Hour Jazz Festival (Bucharest - Romania). It is also worth mentioning the concert of Audiofeeling Band (Lucas R. Pino - saxophones, Rafał Sarnecki - guitar, Maciej Adamczak – double bass, Dawid Fortuna - percussion) during All Souls Jazz - Krakowskie Zaduszki Jazzowe in Chicago. The musicians played at the famous Chopin Theatre. The next day, an enthusiastic review of the concert was published in Chicago Tribune, by one of the most influential critics in the USA - Howard Reich. At the same time, Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band with guest stars (Piotr Wojtasik - trumpet, Piotr Baron - saxophones, Grzegorz Nagórski - trombone) played several concerts in Russia (the Philharmonic Hall in Jekaterinburg, Obnińsk). In September, Paweł Kaczmarczyk participated in the project "Jaskułke - Chopin for 5 Grand Pianos” (Sławek Jaskułke, Katarzyna Borek, Joanna Duda, Piotr Wyleżoł). The premiere of the project was held during the Expo 2010 in Shanghai (China). Together with Krzysztof Popek Quintet band – featuring legendary percussionist John Betsch – he seated in the jury and played a concert at the Novum Jazz Festiwal in Łomża.

In the annual plebiscite of the Jazz Forum readers - JAZZ TOP 2009 - Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band was awarded the Album of the Year title with the „Complexity In Simplicity” record. An even greater sensation was his victory as the best pianist – after over a dozen years of constant prominence of Leszek Możdżer in this category! Paweł Kaczmarczyk got the second place in categories „Musician of the Year” and „Composer” (in both cases the winner was Tomasz Stańko), and his band got the second place in the rating as an „Acustic Band” (after Marcin Wasilewski Trio). It is worth mentioning that  Paweł Kaczmarczyk was chosen a laureate of Kulturalne Odloty Gazety Wyborczej prize in the “Artist of 2009” category and Grand Prix Jazz Melomani – Jazz Oscars 2009 also as the “Artist of 2009”, and the “Complexity in Simplicity" was chosen the „Album of 2009”. The pianist was also nominated to the prestigious “Fryderyk 2010” award, as the „Jazz Musician of the Year”. Moreover, a new record with the artist in a role of a sideman was issued in 2009: Leszek Hefi Wiśniowski feat. Krzesimir Dębski "Kinetyka".

In September, Paweł Kaczmarczyk launched a new project: DIRECTIONS IN MUSIC. It is a cyclical event aimed to present the work of outstanding composers and instrumentalists of the world jazz scene. The rhythm section in the project is performed by the musicians of the Audiofeeling Band, whereas the guests are thematically related to the work of the artist being presented. In 2010, Paweł carried out the following projects:                  
In 2011, Rafał Sarnecki published the album "The Madman Rambles Again", recorded for a famous Spanish recording studio Fresh Sound, with participation of the pianist as a sideman.

The Audiofeeling Band keeps on giving concerts in prestigious European clubs (Jazz Dock - Prague, Czech Republic; Porgy & Bess - Vienna, Austria) and is often invited at important festivals. In May 2011, the pianist performed during the Polish Culture Week in Belfast (Ireland), where he played at the opening concert in the Lyric Theatre. The Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band ethno sextet was reactivated, and accepted the invitation for Enter Music Festival, whose art director is famous Leszek Możdżer. The band’s performance turned out to be the greatest part of the first evening of the 2-days’ event, and it had a lot of positive reviews. In September 2011, the band was a guest at the JazzForum Budapest (Hungary), where they played the opening concert of the festival in the Palace Of Arts. Another concert worth mentioning is the performance with German jazz saxophone veteran, Emil Mangelsdorff, in Centrum Manggha in Kraków. The band featured such outstanding musicians as bassist Vitold Rek (Witold Szczurek) and percussionist Janusz M. Stefański. Still in 2011, the artist had an opportunity to perform together with Natalia Niemen and Piotr Baron’s quintet.