Klezmer Jazz

Anna Hajduk urodziła się w 1990 roku w Katowicach. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, który ukończyła z wyróżnieniem, w klasie fortepianu prof. Jerzego Romaniuka i dr. Ramiro Sanjinesa. W 2014 roku przebywała na stypendium Erasmus w Universität für Musik und darstellende Kunst w  Wiedniu, studiując pod kierunkiem prof. Christophera Hinterhubera. Obecnie ukończyła podyplomowe studia pianistyczne w prestiżowej uczelni Schola Cantorum w Paryżu, w mistrzowskiej klasie prof. Maurizio Morettiego.

  Anna Hajduk jest laureatką polskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in.: III Nagroda na I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Wirtuozów im. L. Godowskiego w Warszawie ( 2013), I Nagroda na XIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Łomiankach (2013), I Nagroda na III Ogólnopolskim Forum dla Młodych Instrumentalistów w Rybniku (2009). Była także finalistką III Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Villa de Xabia w Hiszpanii (2015). Wraz ze swoim triem Olympus Mons zdobyła w 201 roku I Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie „Grand Prize Virtuoso” w Salzburgu.  

  Brała udział w mistrzowskich kursach pianistycznych w kraju i za granicą, szkoląc swój warsztat pod okiem m.in. Andrzeja Jasińskiego, Katarzyny Popowej-Zydroń, Michaiła Woskriesjeńskiego, Maurizia Morettiego, Jose Gagliardo.  

Regularnie koncertuje na polskich estradach, specjalizując się głównie w repertuarze chopinowskim i współczesnym. W styczniu br. wystąpiła jako solistka z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus na koncercie kompozytorskim w Studiu Koncertowym S1 Polskiego Radia, a w lutym br. dokonała prawykonania Sonaty fortepianowej prof. Edwarda Sielickiego na koncercie monograficznym „Muzyka dwóch generacji Sielickich w 100-lecie urodzin Ryszarda Sielickiego”. Jako solistka i kameralistka współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie. Występowała z recitalami m.in. w Łazienkach Królewskich, Muzeum F. Chopina w Warszawie, w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, Kordergardzie oraz na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie. Koncertowała także wielokrotnie na Śląsku, ostatnio występując z Koncertem f-moll F. Chopina, wraz ze Śląską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Roberta Kabary oraz na koncercie urodzinowym F. Chopina, wykonując recital z Maurizio Morettim. Wzięła także udział w warszawskiej VII edycji festiwalu z okazji urodzin Fryderyka Chopina.

Jest stypendystką Prezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz wielokrotną stypendystką Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej dla najzdolniejszych uczniów i studentów. Za swoje osiągnięcia otrzymała także kilkakrotnie Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. W 2012 roku została uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej za całokształt twórczości artystycznej.

Adam Eljasiński (30.04.1986r.) urodził się w Legionowie. Naukę gry na klarnecie rozpoczął w wieku 12 lat i bardzo szybko stał się jednym z wiodących instrumentalistów swojego pokolenia w Polsce.

Jest absolwentem klasy klarnetu mgr Małgorzaty Czachowskiej w Warszawie, gdzie uzyskał dyplomy z wyróżnieniem dwóch szkół muzycznych (dwukrotnie zdobywając nagrodę dla najlepszego ucznia szkoły w konkursie im. Dame Ruth Railton). Ukończył również z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie klarnetu prof. Mieczysława Stachury. W 2008 roku w ramach programu stypendialnego Socrates-Erasmus kształcił się pod kierunkiem prof. Valtra Vitka w Ostravska Universita w Ostrawie.

W 2009 roku otrzymał Diplome d’Etudes Musicales oraz Premier Prix de Conservatoire de Nice, w dziedzinie solowej i kameralistyce, w klasie prof. Michela Lethiec. Jest również absolwentem Consevatoire de Rueil Malmaison w Paryżu, w klasie klarnetu wybitnego artysty i pedagoga – Florent Heau, gdzie został laureatem Prix de Virtuosite a l’unanimite.

Obecnie kształci się na studiach doktoranckich w Akademii Muzycznej we Wrocławiu, kontynuując naukę w klasie prof. Mieczysława Stachury.

  Adam jest laureatem ponad trzydziestu konkursów regionalnych, krajowych oraz międzynarodowych, wśród najważniejsze to m. in.  
Regularnie uczestniczy w kursach mistrzowskich prowadzonych w kraju i za granicą przez wielu wybitnych artystów i pedagogów takich jak m. in. Alessandro Carbonare, Francois Benda, Shirley Brill, Hans Christian Braein, Michel Arrignon, Guy Dangain, Guy Deplus, Yves Didier, Michel Lethiec, Florent Heau, Phillipe Berrod, Pascal Moragues, Nicolas Fargeix, Johnatan Cohler, David Krakauer, Nicholas Cox, Andrew Marriner, Justo Sanz, Ilan Schul, Alessandro Travaglini, Ludmila Peterkova, Igor Frantisak, Karel Dohnal, Andrzej Janicki, Arkadiusz Adamski.  

Adam jest bardzo aktywny jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy. Koncertuje w Polsce i za granicą m. in. w Austrii, Danii, Niemczech, Finlandii, Czechach, Portugalii, Słowenii, Francji, Monaco, Rumunii, Chinach.

Uczestniczył w wielu międzynarodowych i krajowych festiwalach, wśród których są m. in.:
 
W kwietniu 2015 r. dokonał prawykonania koncertu Weroniki Ratusińskiej na klarnet, altówkę i orkiestrę smyczkową, wspólnie z Aleksandrą Demowską-Madejską i z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej. Koncertował również z Bohuslav Martinu Orchestra (Czechy), z orkiestrą Concerto Avenna.

Adam jest członkiem zespołu #ENSEMBLE: grupy powstałej w kwietniu 2013 roku, specjalizującej się w wykonawstwie muzyki nowej. Propaguje z sukcesami twórczość polskich i zagranicznych kompozytorów takich jak m. in. Wojciech Błażejczyk, Dariusz Przybylski, Ignacy Zalewski, Peter Maxwell Davies, Thierry de Mey, Luciano Berio.

  Odnosi sukcesy w projektach orkiestrowych – Grand Prix z Orkiestrą CNR de Nice na Międzynarodowym Konkursie Orkiestr we Włoszech. Jest członkiem młodzieżowej orkiestry Orchestre de Jeunes de Mediteranee. Współpracował z wieloma wybitnymi dyrygentami takimi jak: Charles Dutoit, Kristjan Jaarvi, Francois Xavier Roth, Daniel Russel Davies, Rafael Payare, Jesús López Cobos, Maximiliano Valdes, Gabriel Chmura, Michał Dworzyński, Marek Pijarowski, Jerzy Maksymiuk, Krzysztof Penderecki, José Maria Florencio, Michał Nesterowicz.  

W uznaniu osiągnięć artystycznych został wyróżniony wieloma stypendiami, wśród których najważniejsze to m. in.   Wielokrotnie współpracował z Wrocławską Orkiestra Młodzieżową, Teatrem Muzycznym Capitol, Filharmonią Gorzowską, Orkiestrą Sinfonietta Cracovia. Od września 2012 roku do grudnia 2016 roku był klarnecistą Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus, a od kwietnia 2016 roku jest muzykiem Warszawskiej Opery Kameralnej.