Black and White Violin Duo

Program koncertu:
- temat z filmu Forrest Gump
- temat z filmu Ogniem i mieczem – Dumka na dwa serca
- temat z filmu Tytanik
- temat z filmu Indiana Jones
- The Beatles - Yesterday
- temat z filmu Piraci z Karaibów - On jest piratem
- temat z filmu Ojciec Chrzestny
- temat z filmu Gwiezdne Wojny
- temat z filmu Shrek - To Ciebie kochałem
- J. Brahms – Taniec węgierski nr 5
- temat z filmu Noce i dnie (walc)
- temat z filmu Lista Schindlera – tango Por Una Cabeza
aranżacja utworów na dwoje skrzypiec: Natalia Ciostek

Program of the concert:
- the theme from the movie Forrest Gump
- the theme from the movie With Fire and Sword - Dumka for two hearts
- the theme from the movie The Titanic
- the theme from the movie Indiana Jones
- The Beatles - Yesterday
- the theme from the movie Pirates of the Caribbean - He’s a pirate
- the theme from the movie The Godfather
- the theme from the movie Star Wars
- the theme from the movie Shrek - It is you I have loved
- J. Brahms – Hungarian dance no. 5
- the theme from the movie Nights and Days (waltz)
- the theme from the movie Schindler’s List – tango Por Una Cabeza
  arrangement of pieces for two violins: Natalia Ciostek

Black and White Violin Duo to duet skrzypcowy, który tworzą siostry:
Natalia Ciostek - skrzypce I
Klaudia Ciostek - skrzypce II

Natalia Ciostek urodziła się w 1994 roku w Warszawie. W 2016 roku ukończyła studia licencjackie z oceną celującą. Obecnie jest na I roku studiów magisterskich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec prof. K. Bąkowskiego.
Od najmłodszych lat dużo koncertuje. W wieku 8 lat miała swój pierwszy poważny występ solowy w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Ponadto koncertowała jako solistka m.in. w takich miejscach jak: Stara Prochownia, Zamek Ostrogskich, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie (gdzie grała z orkiestrą szkolną jako solistka) oraz za granicą (w Belgii – w Brukseli i Antwerpii). Poza grą solową i w zespole bierze czynny udział w projektach orkiestrowych. Występowała z orkiestrami m.in. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie oraz w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie i Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach (z International Lutosławski Youth Orchestra). Jej dodatkową pasją jest komponowanie. Tworzy głównie utwory przeznaczone na skrzypce solo, dla duetów skrzypcowych i na inne zespoły kameralne. Do jej najważniejszych osiągnięć muzycznych należą:
• I miejsce na II Międzyszkolnym Konkursie Skrzypcowym "Mistrz literatury dziecięcej Oskar Rieding” w Warszawie (2003 r.)
• IV miejsce na I Międzynarodowym Konkursie im. Janiny Garści w kategorii skrzypiec w Stalowej Woli (2004 r.)
• II miejsce na VI Przesłuchaniach Skrzypcowych "Janko Muzykant” w Sochaczewie (2006 r.)
• II miejsce na I Regionalnym Konkursie "Miniatury Skrzypcowej” w Warszawie (2007 r.)
• I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Szkół Muzycznych I st. w Będzinie (była koncertmistrzem orkiestry) (2007 r.)
• II miejsce na VII Sochaczewskich Spotkaniach Kameralnych w Sochaczewie (2009 r.)
• wyróżnienie na Konkursie Kompozytorskim dla Młodzieży "Moja (mi)nuta” w Łodzi (nagroda za Kaprys na skrzypce solo) (2010 r.)
• III nagroda na Konkursie Kompozytorskim dla Młodzieży "Moja (mi)nuta” w Łodzi (nagroda za utwór pt. "Strach” na 2 skrzypiec i wiolonczelę) (2013 r.)
Natalia rozwijała swoje umiejętności w grze na skrzypcach podczas kursów, warsztatów, seminariów prowadzonych m.in. przez prof. Wiesława Kwaśnego, prof. Tadeusza Gadzinę, Krzysztofa Polonka, prof. Jakuba Haufę czy prof. Kaję Danczowską.

Klaudia Ciostek urodziła się w 1996 roku w Warszawie. Obecnie jest na II roku studiów licencjackich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec prof. T. Gadziny. Jej pasją jest gra w orkiestrach. Została laureatką przesłuchań do Lutosławski Youth Orchestra (2013, 2014, 2015 r.) oraz International Lutosławski Youth Orchestra (2015, 2016 r.). Współpracowała też z kapelą młodzieżową ZPiT UW „Warszawianka” (2013, 2014 r.). W roku akademickim 2015/2016 brała udział w projekcie edukacyjnym Rozterki miłosne według Krakowiaków i Górali organizowanym przez Teatr Wielki - Operę Narodową, gdzie była koncertmistrzem orkiestry.
Klaudia jako solistka występowała m.in. w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, na Skwerze Hoovera w Warszawie oraz jako członek orkiestr koncertowała m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Sali Kongresowej w Warszawie, Studio Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie.
Do jej najważniejszych osiągnięć należą: II miejsce na III Żyrardowskich Spotkaniach Skrzypcowych w Żyrardowie (2005 r.), II miejsce na VII Sochaczewskich Spotkaniach Kameralnych w Sochaczewie (2009 r.), III nagroda na Regionalnym Konkursie "Tylko muzyka” w Warszawie (2015 r.).
Klaudia swoje umiejętności w grze na skrzypcach rozwijała podczas seminariów, warsztatów m.in. u: prof. Magdaleny Rezler-Niesiołowskiej, prof. Marii Orzechowskiej, prof. Jana Staniendy, prof. Janusza Wawrowskiego, prof. Kai Danczowskiej oraz prof. Jakuba Haufy.

Kilka słów o zespole BLACK AND WHITE VIOLIN DUO
Zespół Black and White Violin Duo istnieje oficjalnie od 2016 roku, jednak swój pierwszy wspólny występ miał już w 2008 roku i zaledwie po pół roku wspólnej gry zdobył II miejsce na VII Sochaczewskich Spotkaniach Kameralnych w Sochaczewie. Przez kilka najbliższych lat zespół wielokrotnie występował podczas koncertów kompozytorskich, na których wykonywał kompozycje Natalii Ciostek. W międzyczasie miał przyjemność wystąpić w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie wykonywał podkład muzyczny do pantomimy. W 2015 i 2016 roku siostry występowały w duecie skrzypcowym jako solistki z Międzynarodową Młodzieżową Orkiestrą Baltische JuniorPhonie. Z orkiestrą tą koncertowały w Polsce i za granicą – w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie (Opera Leśna), Łotewskiej Bibliotece Narodowej w Rydze, Vidzemes koncertzales „Cesis” kamerzále w Cesis.
Zespół Black and White Violin Duo wykonuje nie tylko muzykę klasyczną, ale również nieklasyczną, w tym muzykę filmową.