Weronika Chodakowska

Weronika Chodakowska rozpoczęła naukę gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie w wieku 11 lat w klasie prof. Tatiany Stępniak.

W trakcie nauki w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w klasie prof. Pawła Skrzypka zdobyła liczne nagrody na ogólnopolskich, a także międzynarodowych konkursach pianistycznych w Polsce. Zaliczyć do nich można III Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Zabrzu w kwietniu 2009 r., I Nagrodę na Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym w Szczecinie, również w kwietniu 2009 r., III Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Per aspera ad astra” w Kielcach w maju 2009 r. oraz Wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, w grudniu 2009 r. W maju 2012 pianistka otrzymała I Nagrodę w najstarszej kategorii na
Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie w kategorii fortepian solo.

W latach 2012-2014 pianistka studiowała w klasie prof. Birgitty Wollenweber w Hochschule für Musik „Hanns Eisler” w Berlinie. W 2015 roku Weronika ukończyła z wyróżnieniem licencjat w Szwajcarii w Hochschule Musik w Lucernie w klasie prof. Konstantina Lifschitza. W ubiegłym roku pianistka ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym w klasie fortepianu prof. Elżbiety Tarnawskiej oraz prof. Ramiro Sanjinesa.

Pianistka występowała z recitalami w większości krajów europejskich, takich jak Niemcy, Włochy, Szwajcaria, Francja czy Ukraina. W 2008 zadebiutowała na kontynencie amerykańskim, wykonując program złożony z utworów Scarlattiego, Chopina i Skriabina.

W ciągu ostatnich lat pianistka zaczęła rozwijać swoją działalność koncertową występując m.in. w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, na scenie Zamku Królewskiego w Warszawie, w Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich, w Pałacu Staszica w Warszawie, w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach, a także jako solistka podczas koncertów w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach i w Filharmonii Szczecińskiej. Oprócz tego Weronika wystąpiła z recitalami fortepianowymi podczas XXI. Festiwalu „Floralia Muzyczne”, IX. Festiwalu „Letnie koncerty chopinowskie w Bazylice św. Jana Chrzciciela” w Brochowie, podczas VII Festiwalu „Koncerty Urodzinowe Fryderyka Chopina” w Warszawie, z recitalem w Parku Łazienkowskim pod pomnikiem Chopina, w Pałacu w Sannikach oraz podczas 51. edycji Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku.