Thuy Melissa Dao

Thuy Melissa Dao

Zafascynowana muzyką jako językiem duszy, Thuy z od lat wgłębia się w sposoby na odkrywanie tajemnic ludzkiej duszy poprzez muzykę. Swoją akademicką podróż z muzyką rozpoczęła w Wietnamie, z kolejnymi przystankami w Rosji, Polsce i Stanach Zjednoczonych (Cleveland Intitute of Music, The University of Iowa). Dla Thuy każdy kolejny dzień jest krokiem w stronę głębszego poznania siebie, Prawdy o sobie. W poszukiwaniu coraz to trafniejszych sposobów na przekazanie tej Prawdy poprzez sztukę, Thuy tworzy unikalne programy artystyczne.

W latach 2005 – 2010, Thuy stworzyła serię recitali fortepianowych, pt. „The Musical Tree of Life”, zapraszających słuchaczy do muzycznej kontemplacji poszczególnych sfer (sephirot) kabalistycznego drzewa życia.

Lata 2010—2014 zainspirowane tekstem Josepha Campbella „The Hero with a Thousand Faces” zaowocowały interaktywnym recitalem, pt. „W Poszukiwaniu Wewnetrznego Bohatera”.

W latach 2014—2016 powstał program „Chopin Językiem Serca”, który jest pierwszym w historii koncertem interaktywnym łączącym muzykę Chopina z Porozumieniem Bez Przemocy.

Lata 2017—2018 to okres fascynacji fotografią i odkrywaniem potencjału człowieka poprzez metafory obrazkowe. W tym to czasie powtał warsztat łączący muzykę, obraz i słowo, pt. „Życie jako Podróż”.

Najnowszym dziełem Thuy jest spektakl muzyczny „Chopin i Poświatowska,” stworzony w teamie z Karoliną Brzezińską. Spektakl ten jest nowatorską formą interpretacji dzieł artystów, która opowiada o ich pasji życia, wrażliwości, namiętnościach poprzez przenikanie się muzyki, słowa, ruchu i gestu.

Więcej o Thuy w wizytówce dźwiękowej na stronie www.music4mind.com.