Monika Rosca

Monika Rosca

MONIKA ROSCA

UKONCZYŁA Z WYRÓZNIENIEM ŁÓDZKĄ AKADEMIĘ MUZYCZNĄ W 1985R .I ZOSTAŁA ASYSTENTKĄ A NASTĘPNIE ADIUNKTEM W KLASIE FORTEPIANU PROF.TADEUSZA CHMIELEWSKIEGO.

JEST LAUREATKĄ WIELU KRAJOWYCH I MIĘDZYNARODOWYCH KONKURSOW I FESTIWALI MUZYCZNYCH M.IN.

KONKURSU IM.KAROLA SZYMANOWSKIEGO W ŁODZI(GDZIE ZDOBYLA UZNANIE PIEKNYM WYKONANIEM KONCERTU F-MOLL CHOPINA), KONKURSU MOZARTOWSKIEGO W ŁODZI , KONKURSU RINA SALA GALLO WE WŁOSZECH, KONKURSU ATHENAEUM W GRECJI, KONKURSU MIŁOSZA MAGINA W PARYŻU GDZIE ZDOBYLA RÓWNIEŻ NAGRODĘ ZA NAJLEPSZE WYKONANIE DZIEŁ CHOPINA I MAGINA.

GRAŁA NA MIĘDZYNARODOWYCH FESTIWALACH W DUSZNIKACH, ANTONINIE, ŁODZI, BORDEAUX I BERGERAC WE FRANCJI, W MIAMI W USA, TIRANIE W ALBANII.

BYŁA STYPENDYSTKĄ TOWARZYSTWA IM.F.CHOPINA.BRALA UDZIAL W SPOTKANIACH Z MLODZIEŻĄ I PROGRAMACH EDUKACYJNYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ TIFC.

KONCERTOWAŁA W KRAJACH EUROPY A W OSTATNICH LATACH ROWNIEZ AZJI(INDIACH, INDONEZJI, KOREI PLD.)ORAZ W U.S A., AUSTRALII I NOWEJ ZELANDII.

BEDĄC W POLSCE CO ROKU WYSTĘPOWAŁA DLA MIŁOSNIKOW MUZYKI CHOPINA W ŻELAZOWEJ WOLI, ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH I ZAMKU OSTROGSKICH, PAŁACU RADZIWIŁŁOW W NIEBOROWIE, W KONCERTACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ TOWARZYSTWO IM. F.CHOPINA.

DOKONAŁA NAGRAN DLA POLSKIEGO RADIA I TELEWIZJI ORAZ NAGRAŁA PŁYTĘ Z UTWORAMI BACHA, MOZARTA I BEETHOVENA DLA „POLSKICH NAGRAN”.

JAKO KILKULETNIA DZIEWCZYNKA STWORZYŁA NIEZAPOMNIANĄ KREACJĘ W EKRANIZACJI Z 1973 ROKU POWIEŚCI H.SIENKIEWICZA „W PUSTYNI I W PUSZCZY’ ODTWARZAJĄC ROLĘ NEL. DO DZIŚ KOJARZONA JEST Z TA POSTACIĄ.