Miyako Arishima

Program – Ewa Leszczyńska (sopran) i Miyako Arishima (fortepian)

F . Chopin

Barkarola
4 Mazurki op.33

Życzenie
Gdzie lubi
Smutna rzeka
Poseł
Piosnka Litewska
Śliczny chłopiec
Moja Pieszczotka.

Impromptu Ges-dur op.54
Scherzo E-dur op.54

~

Miyako Arishima

~

Urodziła się w Kumamoto, w Japonii. W 2010 roku ukończyła Toho Gakuen School of Music, w klasie prof. Keiko Takeuchi. W 2016 roku ukończyła studia z wyróżnieniem w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie prof. Katarzyny Popowej- Zydroń i dr Agaty Nowakowskiej-Gumieli. W 2016 – 2018 otrzymała stypendium z Rządu Polskiego i ukończyła stażu artystycznego w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Jest laureatką wielu konkursów muzycznych w Japonii. Zdobywała również nagrody na międzynarodowych konkursach Chopinowskich w Azji. W 2011 roku była finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie. W 2012 roku dostała wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym “Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Koninie. W 2013 roku zdobywała Kirishima Music Festival Award na XXXIV Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Kirishima (Japonia). Jest laureatką V nagrody na X Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Darmstadt 2013 (Niemcy). W 2015 roku po uczestnictwie w XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie otrzymała Nagrodę Specjalną
Prezydenta Bydgoszczy.

Występowała z recitalami w Japonii, Polsce, Niemczech, Danii.

Od stycznia 2016 roku wchodzi w skład zespołu muzyki współczesnej Sort Hul Ensemble. W ramach współpracy z tym zespołem miała okazję wykonać kilka premier specjalnie dla niego napisanych utworów młodych kompozytorów muzyki współczesnej.