Katarzyna Hajduk-Konieczna

Katarzyna Hajduk-Konieczna

Katarzyna Hajduk-Konieczna urodziła się 13 marca 1986 r. Ukończyła w 2010 r. studia pianistyczne w klasie Jerzego Romaniuka i Ramira Sanjinesa na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, otrzymując dyplom z wyróżnieniem; dwa lata później ukończyła studia podyplomowe w Królewskim Konserwatorium w Brukseli pod kierunkiem Jana Michielsa, a w 2015 studia w zakresie wykonawstwa muzyki dawnej u Pieta Kuijkena.

Brała udział w kursach mistrzowskich u takich specjalistów, jak Czesław Stańczyk, Katarzyna Popowa-Zydroń, Andrzej Jasiński, Paweł Skrzypek, Daniel De Clerck, w dziedzinie fortepianu historycznego – Andreas Steier, Tobias Koch, Alexei Lubimov, Claire Chevallier.

Do osiągnięć artystki należą m.in. II miejsce na Student Expo w Brukseli (członek duetu fortepianowego Conludium; 2009) i nagroda Ingeborg Koberle dla studenta o szczególnych osiągnięciach w czasie studiów w Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Brukseli (2015). W swoim dorobku artystycznym ma również występy solistyczne z orkiestrą Filharmonii Śląskiej w Katowicach czy Koninklijke Muziekkapel van de Gidsen. Pianistka prowadzi klasę fortepianu w Muziekacademie Frédéric Chopin w belgijskim Etterbeek.