Kalina Duwadzińska

fot. Dorota Skowrońska

Tancerka i choreograf, absolwentka Choreografii i technik tańca na wydziale Wokalno–Aktorskim Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Od 2006 roku jako instruktor różnych technik tańca i ruchu współpracuje ze szkołami tańca i centrami kultury, gdzie dzieli się z kursantami swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem.

Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2018 i 2019 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk.

Podczas studiów rozwijała swój warsztat artystyczny i zawodowy pod okiem najlepszych polskich pedagogów tańca. Swoją wiedzę o metodach pracy z ciałem poszerzała m.in. jako członkini eksperymentalnej klasy tanecznej Alassane’a Wata, performerskiej Grupy Z i w projekcie Oddaj Ciężar pod kierunkiem Karoliny Kroczak oraz na kursach organizowanych przez California Institute of Arts, fundację The Art of Living oraz warszawskie Centrum w Ruchu.

Za pomocą języka ciała w swoich pracach choreograficznych (…jesteś?; Zdążyć przed ciszą) kreuje poetyckie, intymne światy nasycone metaforami. Współpracuje również jako choreograf przy artystycznych projektach interdyscyplinarnych. Spektakl Odklejanie prezentowany był m.in. we wrocławskim Instytucie im. Jerzego Grotowskiego, a krótkometrażowy animowany film taneczny Solo na Dwie odwiedził festiwale filmowe na całym świecie.