Jarosław Boberek

Jarosław Boberek

Jarosław Boberek, popularny aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, lektor oraz reżyser dubbingu, absolwent PWST we Wrocławiu. Obecnie możemy oglądać artystę na deskach warszawskich teatrów – Capitol, Młyn i Kamienica oraz w serialu Wataha.

Jego głos jest doskonale znamy z polskich wersji językowych najpopularniejszych filmów animowanych ostatnich lat, świetnie kojarzą go także gracze komputerowi, użytkownicy audiobooków oraz radiosłuchacze – nie tylko z licznych reklam (w tym kolejnych odsłon z życia Mariana i Barbary).

Źródła nie są zgodne, co do liczby projektów, w których brał udział. Szczególnie imponująco jawi się oczywiście, podawany w setkach dorobek ról dubbingowych, ale nie o bicie rekordów tu chodzi, a o to, co się za nimi kryje.

Sukces tkwi w niepodważalnych – talencie, charyzmie, barwie głosu, a przede wszystkim wielkich zdolnościach przeistaczania się w postaci, często bardzo charakterystyczne i skrajnie od siebie odległe. Kreuje je w taki sposób, że nawet te drugoplanowe, czy wręcz epizodyczne, pozostają na długo w pamięci widzów. Dokonuje tego odnajdując się w niezwykle wąskim zakresie środków, jakie daje dubbing.