Edwin Szwajkowski

Program:
W.A.Mozart Sonata Es-dur KV 282
F.Chopin Nokturn Des-dur op.27 Nr.2
R.Schumann Etiudy Symfoniczne op.13

Edwin Szwajkowski – Laureat Konkursu Chopinowskiego w Narwie oraz Konkursu Pianistycznego w Sankt Petersburgu. Koncertował w Polsce, a także za granicą w krajach takich jak Niemcy, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Holandia, Belgia, Szwecja, Włochy, a także w Chinach.

Prowadzi czynną działalność koncertową w Polsce i za granicą. Jako solista koncertował z orkiestrą Filharmonii Tallińskiej, Filharmonii w Narwie, Filharmonii Świętokrzyskiej, Filharmonii im. W. Lutosławskiego w Łomży, Filharmonii w Sankt-Petersburgu oraz Filharmonii w Moskwie.

Występował w wielu prestiżowych salach koncertowych takich jak: Filharmonia Narodowa w Warszawie, Sala Koncertowa Evgeni Svetlanov Hall w Moskwie, Sala Koncertowa Fazioli we Włoszech, Filharmonia w Sankt-Petersburgu, Filharmonia Świętokrzyska, Filharmonia w Tallinnie, Filharmonia Narodowa w Wilnie, Zamek Królewski w Warszawie, Museo Diocesano w Bresci, Sale Koncertowe w Szwecji, w Niemczech oraz w Chinach.

Artysta specjalizuje się w wykonawstwie dzieł Wolfganga AmadeuszaMozarta. Edwin Szwajkowski posiada w swoim repertuarze dużą część utworów kompozytora. W 2017 roku wykonał wraz z Mozart Chamber Orchestra koncert fortepianowy C-dur KV 467, w roku 2018 podwójne koncerty fortepianowe F-dur KV 242 oraz Es-dur KV 365. Pianista z zamiłowaniem wykonuje również muzykę kameralną Mozarta – w roku 2017 wystąpił w Kozerthaus Detmold, a w repertuarze koncertu znalazł się kwintet fortepianowy Es-dur KV 452.

Brał udział w 69. i 70. Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym FryderykaChopina w Dusznikach-Zdroju. Wystąpił na jednym z koncertów z cyklu “Młode Talenty” organizowanym przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Nagrywał utwory Griega dla litewskiego radia LRT, a w roku 2014 został nagrodzony przez prezydenta Litwy za sukcesy artystyczne i działalność koncertową.

Od roku 2014 roku jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Alicji Palety-Bugaj i dr Konrada Skolarskiego. W latach 2015-2017 współpracował z Profesor Diną Yoffe w ramach programu Talent Music Masters we Włoszech. W roku 2018 rozpoczął studia w Robert Schumann Hochschule w Düsseldorfie w klasie prof. Georg Friedrich Schenck’a.

Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, gdzie kształcił swoje umiejętności pod kierunkiem wybitnych profesorów, m. in. prof. A. Jasiński, prof. E. Pobłocka, prof. K. Popowa-Zydroń, prof. M. Levin, prof. B. Petrushansky, prof. L. Margarius, prof. Mikhail Woskresensky, prof. Tamas Ungar, prof. Janusz Olejniczak, Evgeni Bozhanov.

Był stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, a także Wspólnoty Polskiej.