Duet Kaja Kosowska i Krzysztof Woźniczko

Duet Kaja Kosowska i Krzysztof Woźniczko

Kaja Kosowska – fortepian
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Raubo (studia magisterskie) oraz w klasie kompozycji prof. Eugeniusza Knapika (studia licencjackie).Swoje umiejętności rozwijała podczas Kursów Mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Aleksieja Orłowieckiego, Annę Malikovą, Katarzynę Popową-Zydroń, Andrzeja Jasińskiego, Józefa Stompla, Jerzego Sterczyńskiego, Dang Thai Sona, Lee Kum Singa.Stypendystka Prezesa Rady Ministrów (2001 r.) Laureatka Estrady Młodych 42. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku.
Często występuje z recitalami, prezentując w nich arcydzieła fortepianowe takie jak : „Maski”-Karola Szymanowskiego, „Preludia”-Debussy’ego czy „Iberię”- Isaaka Albeniza.
Od kilku lat aktywnie uczestniczy w projektach kameralnych współpracując z wybitnymi solistami i zespołami kameralnymi( Violapiano, Dumicz Ensemble).
Jako solistka występowała z takimi orkiestrami, jak Sinfonietta Cracovia, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach czy Filharmonia Zabrzańska.

Krzysztof Woźniczko – altówka
W 1996 r. ukończył studia na Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie altówki prof. Stefana Kamasy. Jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów dla altowiolistów, a także dla zespołów kameralnych. Największą inspiracją dla Krzysztofa pozostaje do dziś Tabea Zimmermann, która słysząc go prywatnie w 1990 r. zachęciła do wykonania solowego repertuaru altówkowego z towarzyszeniem orkiestry. Krzysztof Woźniczko pracował także pod kierunkiem prof. Kurta Lewina, który przez 7 lat był jego mentorem i opiekunem muzycznym. W 1995 r. założył wspólnie z Markiem Dumiczem kwartet im. Karola Szymanowskiego z siedzibą w Hannoverze. Kwartet ten pracował pod okiem jednego z najlepszych kameralistów na Świecie, jakim bez wątpienia jest prof. Hatto Beyerle. Od 2007 roku współpracuje z wybitną polską pianistką Moniką Rosca, realizując projekty kameralne a także nowatorskie przedstawienia muzyczno-teatralne. W roku 2011 wspólnie z Markiem Dumiczem powołuje do życia Dumicz Ensemble, w którego skład wchodzą najwybitniejsi polscy muzycy.W 2015 roku rozpoczyna współpracę z pianistką Kają Kosowską, poszerzając stale repertuar miniaturowy i sonatowy.
Od 2016 roku duet Kosowska-Wozniczko (vel.Violapiano) regularnie można usłyszeć na antenie Polskiego Radia Katowice w ramach audycji „Czy to prawda że…”.