Dominika Szlezynger

Dominika Szlezynger

Jest absolwentką studiów pianistycznych na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Krakowie, które ukończyła w 2004 roku i otrzymała dyplom magistra sztuki. W 2010 roku ukończyła także studia podyplomowe w Haute Ecole de Musique w Genewie.
Podczas swojej edukacji pracowała pod kierunkiem: prof. Andrzeja Jasinskiego, Andrzeja Pikula, Cristina Frosini, Emanueli Piemonti i Eugène Moguilevskiego.
Najważniejsze osiągnięcia to: III nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Gaillard we Francji w 1998 roku, główna nagroda na Konkursie Muzyki Współczesnej w Warszawie w 1999 roku. Jest również finalistką Międzynarodowego Konkursu w Tournay w Belgii w 2004 roku, III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Gussago-Brescia we Włoszech w 2010 roku oraz I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Rassegna Mendelssohn w Alassio, a także laureatką wyróżnień i nagród na kilku ogólnopolskich konkursach, m.in. Warszawa 1998, EPTA Kraków 1997, Konkurs Dziennikarzy „Pod Gruszką”, Krakow 1999.

Zapraszana była przez międzynarodowe festiwale oraz stowarzyszenia w różnych krajach, m.in. w 1995 roku jako solistka wykonała Koncert D-dur Haydna z orkiestrą Państwowej Szkoły Muzycznej w Krakowie pod dyrekcją prof. Stanisława Krawczyńskiego, w 1999 roku cykl koncertów dla Chopin Society w Sydney w Australii, w 2000 roku na Zamku Królewskim w Warszawie dla Fundacji im. Stefana Batorego.

W ramach koncertów w Ratuszu (Hotel de ville) w Tourney, w 2004 roku wykonała Błękitną Rapsodię Gershwina z Orkiestrą Miasta Tourney w Belgii pod dyrekcja Christiana Chuffarda, w 2006 roku zainaugurowała festiwal im. Karola Szymanowskiego w Willi Atma w Zakopanem oraz na festiwalu Appuntamenti Musicali w Como we Włoszech wykonała recital chopinowski poświęcony papieżowi Janowi Pawłowi II, a w 2010 roku cykle koncertów z orkiestrą Madeleine z Genewy pod batutą Theo Gafnera, koncertów Società dei Concerti w Mediolanie, koncerty te spotykały się z entuzjastycznym przyjęciem tak melomanów jak i krytyków muzycznych.

Jest regularnie zapraszana przez prestiżowe instytucje, m.in. Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Muzeum Narodowe w Grenoble, Polincontri w Turynie, Musée de musique w Grenoble, Sali Audytorium CERN w Genewie, audytorium Orfeusz i Politechniki w Turynie. Wielokrotnie występowała m.in. w Teatrze „Bonci’’ oraz Conservatorio di Musica w Cesena, Teatr „Elfo” w Mediolanie, Centrum Kultury na Al. Jerozolimskich w Warszawie oraz w Steinway Hall w Lozannie, w Sali Merostwa Collonge-Bellerive w Genewie uzyskując pozytywne recenzje w prasie (m.in. Dziennik Polski, Gazeta Krakowska, Quotidien Jurassien, Tygodnik Podhalański, Tessiner Zeitung, Corriere della Sera, Corriere del Ticino).