Anna Jagielska-Riveiro

Anna Jagielska-Riveiro – wybitna wokalistka, gitarzystka, trenerka głosu, producentka muzyczna.

Śpiewa w wielu stylach, posługując się różnorodnymi technikami wokalnymi, ale centrum jej twórczości stanowi muzyka z szeroko pojętego kręgu kultury żydowskiej, a w szczególności muzyka sefardyjska. Artystka wykonuje też pieśni hebrajskie (również liturgiczne) oraz pieśni jidysz. Jej poszukiwania twórcze kierują się też od lat ku muzyce dawnej i tradycyjnej, związanej z kulturą Hiszpanii, Portugalii i Ameryki Łacińskiej.

Koncertuje w Polsce i zagranicą – występowała m.in. w Izraelu, Meksyku, Hiszpanii, Francji, Anglii, Niemczech i we Włoszech współpracując z wybitnymi muzykami i zespołami. Jako uznana w świecie wykonawczyni jest stale zapraszana na międzynarodowe festiwale – wystąpiła m.in. na jubileuszowej edycji 10′ MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU MUZYKI SEFARDYJSKIEJ w Kordobie (Hiszpania). Wystąpiła też jako gwiazda muzyki sefardyjskiej na 54′ Festiwalu JAZZ JAMBOREE. Jej interpretacje pieśni sefardyjskich uznane zostały za wzorcowe w programie UNESCO dotyczącego języków zagrożonych wymarciem.

Dokonała wielu nagrań fonograficznych, w tym 6 płyt solowych m. in. dla wytwórni Universal. Jej ostatnie płyty z pieśniami sefardyjskimi: Lunas olvidadas księżyce i Dos amantes nagrane zostały ‘live” pod patronatem Polskiego Radia 2 oraz Instytutu Cervantesa w Warszawie. Obok działalności koncertowej Anna Riveiro prowadzi kursy i warsztaty wokalne w Polsce i na świecie. Udziela też lekcji śpiewu, stosując autorską metodę nauczania, w ramach swojej Szkoły Wokalnej: RIVEIRO Vocal Studio.

Więcej o artystce na stronie: www.annariveiro.com