Anna Hajduk-Rynkowicz

Anna Hajduk-Rynkowicz

Anna Hajduk-Rynkowicz – Dyrektorka artystyczna XI edycji festiwalu

Anna Hajduk-Rynkowicz jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, który ukończyła z wyróżnieniem, w klasie fortepianu prof. Jerzego Romaniuka i dr Ramiro Sanjinesa. W 2016 roku rozpoczęła podyplomowe studia pianistyczne w prestiżowej uczelni Schola Cantorum w Paryżu, w mistrzowskiej klasie prof. Maurizio Morettiego. W 2018 roku ukończyła także z wyróżnieniem dyrygenturę chóralną na UMFC, w klasie prof. Andrzeja Banasiewicza.

Uczestniczka I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych w Warszawie w 2018. Jest laureatką polskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in.: III Nagroda na I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Wirtuozów im. L. Godowskiego w Warszawie ( 2013), I Nagroda na XIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Łomiankach (2013). Była także finalistką III Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Villa de Xabia w Hiszpanii (2015). Jako kameralistka uzyskała I Nagrodę ze swoim triem Olympus Mons na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Grand Virtuoso Artist” w Salzburgu.

Koncertowała na Węgrzech, we Włoszech, Belgii, we Francji oraz w Kambodży, a na polskich estradach występuje regularnie, specjalizując się głównie w repertuarze chopinowskim i współczesnym. Występowała jako solistka z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus na koncercie kompozytorskim w Studiu Koncertowym S1 Polskiego Radia. Jako solistka i kameralistka współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie. Występowała z recitalami m.in. w Łazienkach Królewskich, Muzeum F. Chopina w Warszawie, w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie. Koncertowała także wielokrotnie na Śląsku, m.in. wraz ze Śląską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Roberta Kabary. Wzięła także udział w warszawskiej VII, VIII i IX edycji festiwalu z okazji urodzin Fryderyka Chopina.

Jest stypendystką Prezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz wielokrotną stypendystką Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej dla najzdolniejszych uczniów i studentów. Za swoje osiągnięcia otrzymała także kilkakrotnie Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. W 2012 roku została uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej za całokształt twórczości artystycznej.